نشست سخنگوی قوه قضاییه: از مردم و رهبر انقلاب نمره قابل قبولی گرفتیم/بازگشت ۱۲ هزار میلیارد بدهی گروه فلاحتیان

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

سخنگوی قوه قضاییه گفت: کسب نمره قبولی از مردم و رهبر معظم انقلاب خستگی پانزده ماه کار فشرده را از جسم و روح ما و مسؤولان خارج کرد.
​به گزارش خبرنگار قضایی فارس نشست خبری غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه آغاز شد.
وی در ابتدای این نشست گفت: تبریک می گویم ایام دهه کرامت به ویژه میلاد با سعادت حضرت علی بن موسی الرضا را. گروه ایام هفته قوه قضاییه سپری شد اما باز هم یاد و خاطر شهید مظلوم این الله بهشتی را گرامی می دارم.
اسماعیلی ادامه داد: بیش از پانزده ماه از دوره تحول را در قوه قضاییه سپری کردیم. خدای بزرگ را شاکر و سپاسگزاریم که در هفته قوه قضاییه به لطف خداوند هم از افکار عمومی جامعه و هم در کلام و سخن رهبر معظم انقلاب امتیاز مناسب و نمره قبولی کسب کردیم.
سخنگوی قوه قضاییه خاطرنشان کرد: آنچه ر اظهار نظر مردم و در فرمایشات مقام معظم رهبری در هفته قوه قضاییه رقم خورد و پاداشی که همکاران ما از مردم و رهبر معظم انقلاب دریافت کردند خستگی تمام تلاش های انجام شده را از جسم و روح ما خارج کرد.

وی افزود: با کسب این سرمایه ارزشمند و توکل بر خدا در ادامه شجاعانه مسیر تحول مصمم تر از گذشته قدم بر خواهیم داشت. اینجانب ضمن احترام به همه مدیران دوره های گذشته و با تاکید بر اینکه از تجارب مفید ایام سابق در دوره تحول حداکثر استفاده را کردیم باید بگویم که برابر گزارش ها و ارزیابی ها هم در عملکرد سال گذشته و هم در ویژه برنامه های قوه قضاییه تفاوت های زیادی را شاهد بودیم که مردم و مسؤولان آثار تحول را مشاهده کردند.

اسماعیلی گفت: تلاش کردیم مراسم هفته قوه قضاییه را در دوره تحول متحول کنیم و به جای پرداختن به مراسم صرفا نمادین و گرامی داشت و تقدیر و تشکر به تحرک و تلاش در جهت توسعه خدمت رسانی به مردم بپردازیم و سمت و سوی حرکت ها نمادی از خدمت رسانی به مردم و در یک کلمه این هفته برای ما هفته کار و تلاش مضاعف بود.

سخنگوی قوه قضاییه ادامه داد: ملاحظه کردید که برنامه های هفته را با زیارت مرقد امام راحل و شهدای قوه قضاییه آغاز کردیم. افتتاح ۴۷ پروژه عمرانی متعلق به قوه قضاییه و بهره برداری از بیش از ۳۰ سامانه فناوری جدید محصول تلاش سال گذشته همکاران ما و حضور اعضای شورای عالی قضایی و مدیران استانی در واحد‌های قضایی بخشی از این اقدامات بود.

وی افزود در این مسیر نشست صمیمی رییس قوه قضاییه با جمعی از قضات را داشتیم و همچنین بیش از چهار هزار دیدار چهره به چهره با مردم توسط مسؤولان قضایی برگزار شد که اتفاق میمون و بزرگی محسوب می شد.

اسماعیلی به بازدید مدیران از واحد‌های تولیدی و صنعتی در استانها در راستای شعار سال اشاره کرد و گفت: توسط همکاران عزیز ما از ۲۷۳ مرکز بازدید شده است که همگی در یک روز انجام شده است.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: با حضور در منازل شهدای عزیز تلاش شد یاد این بزرگواران گرامی داشته شود و در روز پنجشنبه در خانه بیش از ۳۰۰ شهید و جانباز بالای پنجاه درصد حاضر شدیم.

وی ادامه داد: دیدار با سفرا و کارداران نمایندگی ها با مقامات قوه قضاییه یکی دیگر از اقدامات هفته قوه قضاییه بود. سفرا در جریان اقدامات قوه قضاییه قرار گرفته و برای آنها عجیب بوده و نسبت به اقدامات قوه قضاییه ابراز رضایت کردند.

وی افزود: همچنین مسؤولان دادسرای نیروهای مسلح تهران با خانواده شهدای حادثه هواپیمایی اوکراینی دیدار داشته و گلایه آنها و حرف آنها شنیده شد.

اسماعیلی گفت: شاه بیت برنامه های قوه قضاییه همایش پایانی قوه قضاییه بود و درک فیض از محضر رهبر معظم انقلاب که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد و همه مسؤولان قوه قضاییه در سراسر کشور از بیانات رهبری در این روز بهره مند شدند.

سخنگوی قوه قضاییه ادامه داد: روز گذشته جلسه قوه قضاییه به بررسی راهکارهای اجرایی شدن مطالبات رهبری اختصاص پیدا کرد و در جلسه بعدی هم ادامه این مبحث را خواهیم داشت تا تدابیر و معنویات رهبری هر چه سریعتر اجرایی شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: برگزاری دادگاه های مفاسد اقتصادی حلقه آخر مقابله با فساد است و به هیچ عنوان از این مسیر بر نمی‌کردیم و از مقابله با مفسدان کوتاه نمی آییم اما همین جا می گوییم که محاکمه مفسدان حلقه آخر این مسیر است اما هدف ما تحقق عدالت و عاری شدن کشور از هرگونه فساد است.

اسماعیلی افزود: ما برای از بین بردن فساد در جامعه نیازمند یک اجماع ملی هستیم و تکمیل زنجیره مبارزه با فساد در زمینه پیشگیری و شناسایی و تشخیص از بین بردن بسترهای فساد زاد که امیدواریم این زنجیره کامل شود.

ما در مبارزه با فساد هم با مفسدین مبارزه می کنیم هم به دنبال بازدارندگی بوده و از همه مهمتر به دنبال استرداد اموال به غارت رفته از بین المال مسلمین هستیم. در خرداد امسال تنها در یک پرونده اقتصادی در خصوص مجموعه بدهی های گروه فلاحیان به سیستم بانکی دوازده هزار میلیارد تومان مجموعه بدهی این گروه به سیستم بانکی تسویه شد.

اسماعیلی ادامه داد: این در حالی است که اجرای این حکم هنوز آغاز نشده است اما موفق شدیم این بدهی را تسویه کنیم و این را یک دستاورد مهم میدانیم. در حوزه های دیگر هم به دنبال تکمیل زنجیره تولید و واحد‌های تولیدی هستیم.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: هرچند در مبارزه با فساد حلقه آخر هستیم اما در مسیر حمایت از واحد‌های تولیدی حلقه اول زنجیره بوده ایم و هدف ما این بوده است که هیچ واحد صنعتی و تولیدی از ناحیه قوه قضاییه و بانکها نباید تعطیل شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟