گرمای تابستان می تواند از جنبه های مختلفی باعث ایجاد مشکلات شود.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

گرمای تابستان می تواند از جنبه های مختلفی باعث ایجاد مشکلات شود. مثلاً راننده ها از این گرمای شدید اذیت می شوند و همچنین ممکن است داغی و حرارت زیادی را از خودروی خود نیز احساس کنند. اما خوشبختانه می توانید راهکارهایی را در پیش بگیرید تا خودروی شما هنگامی که پارک شده است، خنک تر نگه داشته شود که در این قسمت به برخی از آن ها اشاره خواهیم کرد.

از آفتابگیر استفاده کنید :

قطعاً این روش بسیار ساده می باشد. کافی است که شیشه ماشین خود را با آفتاب گیر بپوشانید. حتی می توانید یک کارتون یا روزنامه جلوی شیشه قرار دهید تا نور شدید آفتاب با شیشه برخورد نکند و داخل ماشین داغ نشود.

یک پوشش روی کاپوت ماشین قرار دهید :

اگر روی کاپوت ماشین یک پوشش قرار دهید، آفتاب به طور مستقیم به فلز کاپوت ماشین برخورد نمی کند. در نتیجه موتور آن داغ نمی شود و احتمال خرابی را به شدت کاهش می دهند.

روی فرمان ماشین یک حوله دستی بیندازید :

حتی با وجود قرار دادن آفتابگیر، بهتر است که روی فرمان ماشین را نیز با یک حوله کوچک پوشش دهید. این کار شما باعث می شود که دمای بالا با فرمان ماشین تماس نداشته باشد.

در سایه پارک کنید :

هر جایی که می توانید به دنبال جای پارک مناسب بگردید و در جایی ماشینتان را پارک کنید که کاملاً سایه می باشد. حتی اگر نیاز است، جای پارک دورتر و سایه تری پیدا کنید و کمی پیاده روی کنید تا ماشین شما داغ نشود.

هر گونه لوازم ارزشمند را از داخل ماشین بردارید :

هرگونه نوار کاست، سی دی و آیتم ارزشمندی که ممکن است در معرض نور مستقیم آفتاب قرار بگیرد را از داخل ماشین حذف کنید. می توانید این لوازم را زیر صندلی ماشین قرار دهید.

ماشین را داخل پارکینگ پارک کنید :

هر زمان که می توانید حتماً ماشین را داخل پارکینگ بگذارید و تنبلی نکنید. پارکینگ مکانی عالی برای جلوگیری از تابش مستقیم نور آفتاب و داغ شدن ماشین می باشد.

شیشه ماشین را کمی باز بگذارید :

اگر چه نمی توان ماشین را به راحتی با شیشه های باز رها کرد اما اگر کمی منفذ لای شیشه ها باز باشد، هوا جریان پیدا می کند و از داغی بیش از حد داخل ماشین جلوگیری خواهد شد.

یک پنکه خورشیدی خریداری کنید :

یک پنکه خورشیدی خریداری کنید تا به داخل ماشین شما در روزهای گرم تابستانی، هوای مطبوع ببخشد. این فن ها عالی کار می کنند و می توانند یک جریان هوای عالی را داخل ماشین به کار بیندازند.

روی صندلی ها یک روکش بیندازید :

اگر جنس روکش صندلی ماشین شما از موادی مثل چرم می باشد، حتما باید روی آن ها یک پوشش قرار دهید تا در معرض مستقیم نور آفتاب قرار نگیرند و داغ نشوند.

قبل از سوار شدن، درب های خودرو را باز بگذارید :

کمی قبل از سوار ماشین داغ شدن، درها را به مدت چند دقیقه باز بگذارید. این کار باعث می شود که هوای داغ بیرون بیاید و هوای خنک تر داخل ماشین شود.