گروه استان‌ها- عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: مجلس برای بهبود معیشت مردم و شرایط اقتصادی اجرای طرح‌های ضربتی را در دستور کار دارد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

سید علی آقازاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت، با بیان اینکه مجلس برای بهبود معیشت مردم و شرایط اقتصادی اجرای طرح‌های ضربتی را به شکل ویژه در دستور کار دارد اظهار داشت: پرداختن به موضوع تأمین کالاهای اساسی مردم و نظارت بر نحوه توزیع آن بخشی از طرح‌های ضربتی است که مجلس درصدد اجرای آن است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شرایط امروز جامعه و مشکلات معیشتی که بر مردم حادث شده است را مورد اشاره قرار داد و عنوان کرد: امسال را مقام معظم رهبری به نام سال جهش تولید نامگذاری کرده‌اند بنابراین مهم‌ترین برنامه‌ای که مجلس در دستور کار قرار داده مسائل اقتصادی، تولید و معیشت مردم است.

آقازاده همکاری و تعامل مجلس با دولت در امور اقتصادی و بهبود سازوکارهای اجرایی را مورد تأکید قرار داد و ابراز داشت: یکی از برنامه‌های محوری مجلس این است که در خلال این افزایش تعاملات خود با دولت، با جدیت تمام موضوع طرح‌ها و پروژه‌های اقتصادی را دنبال کند و هر جا که نیاز باشد آن‌ها را مورد بازبینی قرار دهد.

نماینده مردم رشت در مجلس تدوین طرح‌های ضربتی با هدف اصلاح امور اقتصادی، حل مشکلات به وجود آمده در این بخش و بهتر کردن وضعیت معیشت مردم را از دیگر برنامه‌های محوری مجلس خواند و گفت: نظارت دقیق بر امر قیمت اجناس در بازار و توزیع اقلام و مایحتاج مردم به صورت نظام‌مند از اولویت‌های مهم مجلس به شمار می‌آید.

وی با تأکید بر اینکه مجلس برای ریل‌گذاری تحقق شعار جهش تولید جهت بازبینی و اصلاح قوانین بازدارنده حوزه تولید آمادگی لازم را دارد خاطرنشان کرد: این عزم و اراده در مجلس یازدهم برای تسهیل در قوانین و مقررات دست و پا گیر بخش‌های اقتصادی وجود دارد و هر کجا نیاز باشد به شکل فوری به کمک تولید می‌آید.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس توجه ویژه مجلس به اموری نظیر تهیه و تدوین قوانین لازم برای جهش تولید، اصلاح آئین‌نامه‌ها و مواردی از این دست را متذکر شد و تصریح کرد: مجلس ضمن تعامل با دولت از تمام ظرفیت‌های خود برای کمک به بخش‌های اقتصادی و حمایت از اقشار آسیب‌پذیر جامعه استفاده می‌کند.