معاون توسعه مدیریت و منابع صندوق بازنشستگی کشوری از واریز عیدی بازنشستگان این صندوق از ظهر امروز خبر داد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

همسان سازی حقوق بازنشستگان در سال آینده اجرایی می شود. همسان سازی حقوق بازنشستگان در ابتدای سال ۹۹ برای بازنشستگان کشوری و لشکری به اجرا درآمد. حقوق بازنشستگان مورد توجه دولت است. حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی از24تا80درصد افزایش یافت. تغییرات جدید حقوق بازنشستگان را در ادامه بخوانید.

حقوق بازنشستگان

فتح الله شعبانی،  با اشاره به زمان واریز عیدی بازنشستگان صندوق بازنشستگان کشوری اظهار کرد: بنابر برنامه ریزی صورت گرفته از ظهر امروز، عیدی این بازنشستگان به حساب آنها واریز خواهد شد.

وی در خصوص میزان عیدی به بازنشستگان این صندوق، گفت: مبلغ یک میلیون و 500 هزار تومان برای بازنشستگان صندوق بازنشستگان کشوری واریز خواهند شد.

شعبانی با بیان اینکه بالغ بر یک میلیون و 500 هزار بازنشسته صندوق بازنشستگی کشوری در آستانه سال جدید عیدی دریافت خواهند کرد گفت: از امروز ظهر تا عصر عیدی به حساب آنها به طور کامل واریز خواهد شد.

حقوق بازنشستگان

همچنین داریوش کشتکاردر گفت وگو با ایرنا افزود: بالاترین میزان افزایش حقوق بازنشستگان استان بوشهر مربوط به یکی از اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها به مبلغ ۹۰ میلیون ریال است.

وی ادامه داد: با احتساب همسان سازی ابتدای سال در مجموع ۸۰ درصد در سال جاری به حقوق بازنشستگان استان بوشهر اضافه شده‌است.

کشتکار اضافه کرد: به تازگی نیز با تلاش صورت گرفته حقوق بازنشستگان شرکت مخابرات و اعضای غیر هیات علمی دانشگاه‌ها متناسب سازی شد و به این صورت کل پرداختی به بازنشستگان هر ماه در استان بوشهر به  بیش از ۹۰ میلیارد تومان رسید.

وی یادآور شد: این درحالی است که در سال گذشته ماهانه ۴۷ میلیارد تومان حقوق به حساب بازنشستگان این استان واریز می‌شد.

مدیرصندوق بازنشستگی کشوری استان بوشهر ادامه داد: در اجرای سیاست‌های مدیر عامل صندوق مبنی برتقویت قدرت خرید بازنشستگان با عنوان "طرح‌های یاری" از ابتدای سال تاکنون ۳۱ میلیارد تومان تسهیلات شامل وام ضروری، ازدواج، تسهیلات خرید اعتباری سهام و فروشگاه‌های زنجیره‌ای به هفت هزار و ۴۰۰  بازنشسته پرداخت شده‌است.

بازنشستگان

کشتکار اظهار کرد: آخرین مرحله‌ ثبت نام وام ازدواج در سال جاری از ۲۵ بهمن از طریق سایت www.sabasrm.ir  آغاز و تا ۸ اسفندماه ادامه دارد.

وی یادآور شد:  ۱۳هزار و ۱۰۰ نفر از کارمندان دستگاه‌های اجرایی در استان بوشهر مشترک این صندوق هستند که پیش بینی می‌شود با توجه به افزایش میزان حقوق بازنشستگی ناشی از متناسب سازی که طرح دائمی شدن آن با همکاری دولت، در مجلس شورای اسلامی دردست بررسی است سال آینده یکهزار و ۵۰۰ نفر از کارمندان این استان به جرگه بازنشستگان بپیوندند.