دیرروز ۲۲ مهرماه، خبری از نوسان های سنگین در بازار ارز و سکه نبود و معامله گران در وضعیت استراحت قرار داشتند. اما اما بازار ارز چگونه پیش می‌رود؟ آیا قیمت دلار کاهش پیدا می‌کند؟

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

قیمت دلار همچنان در حال سقوط است.قیمت دلار وارد کانال 27هزار تومانی شده است. قیمت دلار روزهای مهمی را پشت سر می گذارد.  قیمت دلار البته بر طلا هم اثر گذاشته است. قیمت دلار در بازار امروز؛ 

دلار و ارز

سقوط قیمت دلار و تشکیل صف‌های فروش شبانه

شب گذشته نیز دوباره صف‌های فروش دلار در برخی مکان‌های شهر‌های بزرگ گزارش شد. طبق برخی مشاهدات و گزارش‌ها دو شهر مشهد و تهران از جمله این شهر‌های بزرگی بودند که شب گذشته صف فروش ارز در آن‌ها ادامه داشت.

قیمت دلار در روز گذشته در صرافی ملی هشت مرتبه اعلام شد و در نهایت بهای دلار به رقم ۲۷ هزار و ۵۵۰ تومان رسید.

اما در بازار نرخ دلار از این هم پایین‌تر آمد. شب گذشته در مورد آخرین قیمت دلار را زیر ۲۷ هزار تومان گزارشی ارائه شد و طبق برخی مشاهدات و گزارش‌ها دو شهر مشهد و تهران از جمله شهر‌های بزرگی بودند که شب گذشته صف فروش ارز در آن‌ها ادامه داشت.

ادامه سقوط قیمت دلار در بازار آزاد، تصمیم سیاستگذار به ارزان‌تر کردن قیمت دلار صرافی ملی، افت ارزش سهام دلاری بازار سرمایه، تداوم تزریق ارز توسط بانک مرکزی به بازار، تداوم کاهش قیمت طلا و اظهارات حمایت مجدد دولت از بورس هرکدام می‌توانند نشانه‌هایی برای ادامه ارزانی دلار در امروز باشند.

همچنین حمید حسینی، دبیر کل اتاق مشترک ایران و عراق؛ مهدی سوری، کارشناس بازار‌های مالی و بهزاد صمدی، تحلیلگر بازار سهام؛ از جمله کسانی هستند که کاهش تا ۱۰ هزار تومانی قیمت دلار را محتمل می‌دانستند. آیا دلار ۲۰ هزار تومانی تبدیل به واقعیت می‌شود؟

دلار

اگر قیمت دلار رو به سوی اعداد بالاتر داشته باشد، استراتژی بازارساژ در مورد پایین نگه داشتن نرخ خرید اشتباهی فاحش خواهد بود. با این حال، اگر قیمت ارز در آینده دچار کاهش شود، سیاست بازارساز در قیمت‌گذاری صرافی‌ها به درستی عمل کرده است.

دلار