یک کارشناس صنعت خودرو با تحلیل وضعیت بازار خودرو اظهار کرد، افزایش قیمتها و رسیدن قیمت پراید به مرز ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون باعث می شود این خودرو روی دست خودروساز بماند و خریداری نداشته باشد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

قیمت پراید به 160 میلیون تومان رسیده است. قیمت پراید در بازار همچنان با قیمت بالا مورد معامله قرار می گیرد.قیمت پرایددر این روزها تنش عجیبی را به مردم تحمیل کرده است.قیمت پراید با توقف تولید با نرخ بیشتری روبه رو شده است. آخرین قیمت پراید را در ادامه مشاهده می کنید.

قیمت پراید

بازار خودرو روزهای پر نوسانی را تجربه می کند. قیمت خودرو به خصوص خودروهای پراید و سمند با افزایش دلار و سکه هماهنگ هستند و همگام با آنها بالا می روند تا ثابت شود افزایش دلار در روند افزایشی قیمت بیشتر کالاها تاثیر مستقیمی دارد.

فقط کافی است به تغییرات قیمت پراید که خودرو محبوب قشر متوسط است، توجه کنید. این افزایش قیمتها و نبود ثبات در بازار باعث شده قدرت خرید مردم هم پایین بیاید تا جایی که کارشناسان اقتصادی و کارشناسان بازار خودرو اعلام کنند در آینده ای نه چندان دور این خودروها روی دست خودرو ساز می مانند و دیگر کسی توان خرید آنها را ندارد. وقتی دلار از مرز ۳۰ هزار تومان عبور کرد، خیلی از کارشناسان اقتصادی درباره افزایش بی رویه قیمت در خودرو هشدار داده بودند.

بهرام شهریاری، عضو سابق هیئت مدیره‌ی انجمن قطعه‌سازان درباره این افزایش قیمتها به ایلنا می گوید:« الان قیمت پراید به حدود ۱۵۰ میلیون تومان رسیده است، قشر آسیب‌پذیر و ضعیف جامعه چقدر باید کار کند تا آن را بخرد؟ یعنی عملا قدرت خرید خودرو از مردم گرفته شده است، یعنی خریداری وجود نخواهد داشت مثل بقیه مسائل اقتصادی کشور که در بن‌بست گیر می‌کند در این مورد هم در بن‌بست گیر خواهند کرد.

وقتی خریدار کم می‌شود تیراژ خودرو هم پایین می‌آید که این موضوع هم قیمت خودرو را بالا می‌برد و هم کیفیت آن را پایین می‌آورد، خودرو با کیفیت پایین‌تر و قیمت بالاتر که مشتری نخواهد داشت چراکه مردم پول ندارند تا آن را بخرند. پراید ۱۵۰- ۲۰۰ میلیون تومانی یا سمند چند صد میلیون تومانی روی دست سازندگان می‌ماند.»