قیمت پراید ممکن است در ۱۴۰۰ به کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان برسد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

قیمت پراید احتمالا با کاهش قابل ملاحظه ای مواجه خواهد شد. قیمت پراید سال گذشته با افزایش شدیدی مواجه شد. قیمت پراید با تثبیت قیمت ارز فعلا متعادل شده است .گفته می شود احتمال افت قیمت پراید به زیر ۱۰۰ میلیون تومان نیز وجود دارد. جدیدترین قیمت پراید را در ادامه خبر مشاهده کنید.خریداران خودرو در سال ۱۴۰۰ منتظر هستند که قیمت ها کاهشی شود و بعد از آن اقدام به خرید خودرو کنند. با توجه به این که در اواسط ۱۴۰۰ انتخابات ریاست جمهوری را در پیش داریم احتمال افت قیمت ها بیش از پیش قوت می‌گیرد. ضمن این که طبق گفته دبیر انجمن وارد کنندگان خودرو احتمال آزادسازی واردات نیز برای امسال وجود دارد.در رابطه با قیمت خودرو در ۱۴۰۰ نعمت الله کاشانی، نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو توضیحاتی داد.

وضعیت قیمت پراید

کاشانی ابتدا اظهار کرد: بازار خودرو برای سال ۱۴۰۰ اصلا قابل پیش بینی نیست. ما ممکن است ۲ روز دیگر را بتوانیم پیش بینی کنیم اما شرایط اصلا برای حتی یک ماه بعد نیز مشخص نخواهد بود. آنچه که مسلم است کلا در خصوص بازار خودرو با توجه به مسائل سیاسی احتمال کاهش قیمت بیشتر از افزایش آن است. به طور کلی می‌توان گفت احتمال افت قیمت خودرو بعد از تعطیلات عید وجود دارد.

نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو درباره قیمت پراید به خبرنگار گسترش نیوز گفت: قیمت پراید ۱۳۱ حدود ۱۰۵ الی ۱۰۶ میلیون تومان است و با وجود توقف تولید شاهد افت زیاد قیمت آن نیستیم. دلیل آن نیز این است که اکثریت اقشار کم درآمد خریدار این خودرو هستند و به همین دلیل قیمت آن افت نمی‌کند. البته قیمت پراید به طور کلی نسبت به بقیه خودروها بالا نیست و نرخ متعادلی دارد. در حقیقت با ۱۰۰ میلیون تومان خودروی دیگری دست مردم داده نمی‌شود. البته احتمال افت قیمت پراید به زیر ۱۰۰ میلیون تومان نیز وجود دارد.

قیمت پراید

خودرو‌های سایپا امروز بدون تغییر قیمت در بازار حضور دارند. پراید ۱۱۱ مدل ۹۹ با قیمت ۱۲۸ میلیون تومان فروخته می‌شود و پراید ۱۳۱ مدل ۹۸ نیز ۱۰۷ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده‌است.

تیبا هاچ بک پلاس مدل ۹۹، با ۱۴۱ میلیون تومان بیشتر از دیگر مدل‌های تیبا قیمت دارد. ساینا دنده‌ای ۱۳۵ میلیون تومان و وانت زامیاد دو‌گانه‌سوز نیز ۲۵۲ میلیون تومان قیمت خورده است.

قیمت روز خودرو‌های سایپا

برند مدل قیمت

پراید ۱۱۱ 

۱۳۹۹ ۱۲۸ میلیون تومان

پراید ۱۳۱ 

۱۳۹۸ ۱۰۷ میلیون تومان

پراید ۱۳۲ 

۱۳۹۸  ۱۱۰ میلیون تومان

پراید ۱۵۱ 

۱۳۹۸ ۱۱۱ میلیون تومان

پراید ۱۵۱ پلاس

۱۳۹۹ ۱۲۲ میلیون تومان

تیبا هاچ بک 

۱۳۹۹ ۱۳۰ میلیون تومان

تیبا هاچ بک پلاس

۱۳۹۹ ۱۴۱ میلیون تومان

تیبا صندوقدار پلاس

۱۳۹۹ ۱۲۷ میلیون تومان

تیبا صندوقدار بنزینی

۱۳۹۹ ۱۲۰ میلیون تومان

تیبا صندوقدار دوگانه سوز

۱۳۹۸ ۱۲۱ میلیون تومان

سیتروئن C3 ۱۳۹۸ ۸۴۸ میلیون تومان

ساینا  دنده‌ای ۱۳۹۹ ۱۳۵ میلیون تومان

چانگان ۱۳۹۹ ۴۶۰ میلیون تومان

وانت زامیاد دوگانه سوز ۱۳۹۹ ۲۵۲ میلیون تومان

کیا سراتو ۱۳۹۸ ۷۶۵ میلیون تومان