سود نماد بورسی سیتا مشخص شد

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

سود شرکت سرمایه‌گذاری سیمان تامین (سیتا) با مصوبه مجمع عمومی این شرکت، ۷۷ تومان به ازای هر سهم تقسیم شد.
مجمع عمومی عادی سالانه شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین (سیتا) روز چهارشنبه (هشتم مردادماه) در سالن تلاش برگزار شد.
بر اساس این گزارش، در جریان مجمع عمومی عادی سالانه این شرکت به ازای هر سهم ۷۷ تومان سود تقسیم شد که در کل معادل ۸۴۷ میلیارد تومان می‌شود.
رضا جمارانیان، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین، با ارائه گزارشی از شرکت های متبوع خود پرداخت و در این زمینه گفت: سهم مجموعه سیمان تامین در تولید سال گذشته به بیش از ۳۰ درصد سیمان و کلینکر کل کشور رسید.
وی درباره وضع درآمدهای عملیاتی تلفیقی شرکت، گفت: درآمدهای عملیاتی تلفیقی از ۳۴۷۰ میلیارد تومان به ۵۰۷۷ میلیارد تومان رسید که در این شاخص رشد ۴۶ درصدی حاصل شده است.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین با بیان اینکه عملکرد شرکت در شاخص سود ناخالص تلفیقی توضیح داد: در این شاخص شرکت در سال مالی گذشته توانست ۱۱۶ درصد رشد داشته باشد. بر این اساس سود ناخالص شرکت از ۹۳۵ میلیارد تومان به ۲۰۲۰ میلیارد تومان رسید.

جمارانیان با اشاره به این که در بخش سود عملیاتی تلفیقی نیز ۱۲۸ درصد رشد حاصل شده است، درباره میزان صادرات شرکت های تابعه تصریح کرد: ارزش دلاری صادرات در کل سال ۹۸ به بیش از ۶۱ میلیون دلار رسید که در این شاخص نیز رشد قابل توجهی دیده می‌شود.

وی درباره سود خالص تلفیقی، توضیح داد: در این شاخص ۱۹۶ درصد رشد داشتیم که از ۵۰۰ میلیارد تومان در سال ۹۷ به ۱۵۰۰ میلیارد تومان در سال مالی جاری رسید.

گفتنی است، مجمع عمومی این شرکت با حضور محمد رضوانی فر (مدیرعامل شستا)، رضا جمارانیان (مدیرعامل سیمان تامین)، جلال بهارستان (رئیس مجمع)، مدیران عامل شرکت های تابعه و ۸۴.۹۷ درصد از سهامداران تشکیل شد.

 

منبع: بورس امروز