غروب روز اول پاییز بود که پس از مدت‌های کش‌مکش میان مسوولان دولتی، حسینعلی امیری در قامت معاون پارلمانی رییس‌جمهوری از معرفی علیرضا رزم‌حسینی به عنوان گزینه پیشنهادی دولت برای تصدی مسوولیت وزارت صنعت، معدن و تجارت به یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی خبر داد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

در این میان کسی انتظار نداشت که رزم‌حسینی روز بعد از معرفی خود به مجلس راهی «بهارستان» شده و با همراهی معاون پارلمانی روحانی و محمدرضا پورابراهیمی، رییس کمیسیون اقتصادی مجلس در جلسه علنی روز گذشته مجلس حاضر شود ولی این اتفاق افتاد تا اعتراض نمایندگان به این اقدام به یکی از حواشی جلسه روز گذشته پارلمان تبدیل شود. نمایندگان معترض حضور رزم‌حسینی در پارلمان را خلاف آیین‌نامه توصیف کردند؛ حال آنکه در هیچ ‌یک از مفاد آیین‌نامه حضور وزیر پیشنهادی در جلسه علنی مجلس ممنوع اعلام نشده ولی با توجه به سبک و سیاق پارلمان، این اقدام امری خارج از عرف محسوب می‌شود و به همین دلیل رزم‌حسینی روز گذشته در نهایت چاره‌ای نداشت جز ترک صحن سبز ساختمان هرمی ‌شکل میدان بهارستان.

نکته قابل‌ تامل در این میان آنکه جدای از لابی‌ها و رایزنی‌های رزم‌حسینی با کمیسیون‌ها و فراکسیون‌های مجلس یازدهم از یک‌ سو و رفاقتش با اعضای لیست «هوالمطلوب» در مجلس یازدهم از سوی دیگر، آنچه می‌تواند بر سرنوشت او تا حد قابل‌‌توجهی اثرگذار باشد، بودن یا نبودن حسن روحانی در قامت رییس‌جمهوری در جلسه رای اعتماد مجلس به رزم‌حسینی است. نمایندگان مجلس عدم حضور روحانی در جلسه دفاع از مدرس‌خیابانی را به عنوان یکی از دلایل عدم اعتماد به او اعلام کردند و به همین دلیل از همین حالا رایزنی‌ها برای جلوگیری از تکرار وقایع آن روز میان قوای مجریه و مقننه آغاز شده است. امیری حضور یا عدم حضور رییس‌جمهوری در مجلس را بسته به نظر ستاد ملی مقابل با کرونا اعلام کرده ولی همزمان از رایزنی‌ها برای احتمال حضور ویدیوکنفرانسی روحانی در جلسه علنی مجلس خبر داده و تحقق این مهم را منوط به نظر پارلمان اعلام کرده تا همچنان رابطه روحانی با اصولگرایان مجلس یازدهم یکی از حواشی دو قوه انتخابی جمهوری اسلامی محسوب شود.