جوانان؛ قربانی ویروس کرونا

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

داده‌های مرکز کنترل و پیشگیری از امراض آمریکا نشان می‌دهد، طی یک ماه اخیر شمار مبتلایان به ویروس کرونا میان جوانان روند صعودی داشته است.
به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از سی‌تی‌جی‌ان، داده‌های مرکز کنترل و پیشگیری از امراض آمریکا نشان می‌دهد، طی یک ماه اخیر شمار مبتلایان به ویروس کرونا میان جوانان روند صعودی داشته است.
به گفته آژانس بهداشتی آمریکا، موارد ویروس کرونا در میان بزرگسالان در هفته ‌ای اخیر با بازگشایی دانشگاه‌ها به طور مداوم در سراسر ایالات متحده افزایش یافته  و این نیاز به اقدامات بیشتر این گروه برای جلوگیری از شیوع COVID-19 را نشان می‌دهد.
محققان از مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) در این گزارش گفتند، دانشگاه‌هایی که می‌خواهند مجدداً برای یادگیری و آموزش حضوری بازگشایی شوند، باید استفاده از ماسک صورت و حفظ فاصله اجتماعی را برای جلوگیری از گسترش ویروس در میان جوانان اجباری کنند.
آمارها نشان می‌دهد، بین ۲ اوت و ۵ سپتامبر، موارد هفتگی COVID-۱۹ در میان افراد ۱۸ تا ۲۲ سال ۵۵.۱ درصد افزایش یافته است. در این گزارش آمده است که منطقه شمال شرقی ۱۴۴ درصد افزایش در موارد COVID-۱۹ را ثبت کرده است.
محققان سی‌دی‌سی گفتند، این افزایش تنها به دلیل افزایش روزانه تست کرونا نیست و با از سرگیری آموزش حضوری دانشگاه‌ها مرتبط است.