عضو سابق شورای اسلامی شهر تهران گفت: حضور فیزیکی در جلسات هیئت دولت فایده ندارد، حضور باید فعال باشد. الان هم میبینیم که حضور نداشتن شهردار در جلسات هیئت دولت با زمانی که وی را دعوت میکردند فرقی نکرده است.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

مهدی چمران درباره دستاورد حضور شهردار تهران در جلسات هیئت دولت، اظهار کرد: زمانی که کرباسچی شهردار تهران بود در جلسات هیئت دولت حضور داشت توانست امتیازهایی از دولت دریافت کند، دولت نیز آن زمان به شهرداری کمکهای زیادی می‌کرد.

وی ادامه داد: در دوره فعلی مدیریت شهری که شهردار مجددا در جلسات هیئت دولت حضور یافت، خوشحال شدیم که حضور شهردار می‌تواند برای شهر تهران حمایت‌هایی جلب کند و همسو بودن مدیریت شهری و دولت باعث می شود دولت در حل و فصل مسائل تهران کمک کند. حداقل کاری که شهردار با حضور در این جلسات می‌تواند انجام دهد این است که پیگیر تحقق مواردی که در قانون برای دولت تعیین کرده، باشد. 

عضو سابق شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه باید نیمی از هزینه ساخت مترو را دولت بپردازد اما این کار انجام نمی‌شود، تصریح کرد: دولت همچنین باید یک سوم هزینه بلیت مترو را هم بپردازد اما این وظیفه هم به درستی انجام نمی‌شود و در مدتی که حناچی در جلسات هیئت دولت حضور  داشته نیز حتی یک اتوبوس به شهر تهران داده نشده بنابراین می‌توان گفت به نوعی فرصت‌سوزی شده است.

وی افزود: زمانی در دولت احمدی‌نژاد با کمبود اتوبوس مواجه بودیم و یک ماه و نیم پیش از بازگشایی مدارس تلاش کردیم و پای موضوع ایستادیم و 1000 دستگاه اتوبوس دریافت کردیم. در حال حاضر متروی تهران 1500 واگن و حداقل 2000 دستگاه اتوبوس کم دارد و اتوبوسهای دوکابین فعلی را هم شهرداری در زمان مدیریت قالیباف خریداری کرده است. 

چمران با اشاره به اینکه در سال های گذشته برای بازگشایی یک ال سی حدود 200 امضا از دولت، شهرداری، بانکها، شورای شهر و غیره جمع آوری شد، گفت: انجام چنین کاری حدود یکسال زمان نیاز دارد و هنگام باز شدن ال سی نیز حداقل یکسال طول می‌کشد تا واگن‌ها در خط قرار بگیرد، اگر مدیریت شهری در مدت فعالیت خود اقدامات لازم را برای رفع این مشکلات انجام میداد حداکثر تا سال آینده نتایج آن قابل مشاهده بود. 

وی با بیان اینکه مدیریت شهری فعلی جسارت و پشتکار لازم را به خرج نداد، خاطرنشان کرد: حضور فیزیکی در جلسات هیئت دولت فایده ندارد، حضور باید فعال باشد. الان هم می‌بینیم حضور نداشتن شهردار در جلسات هیئت دولت با زمانی که وی را دعوت می‌کردند فرقی نکرده است. اگر شهردار دنبال کارها باشد و اعضای شورای شهر هم به جای صحبت کردن، کار کنند حتما به نتیجه‌بخش خواهد بود.