رییس جمهور گفت: همین که فردا در خانه‌های خود زیارت اربعین را می‌خوانیم و رهبری ما که آموزگار ما در این دوران است به تنهایی در حسینیه می‌نشیند و به زیارت گوش می‌دهد به ما نشان می‌دهد که چطور عشق و عقل را ترکیب کنیم.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی طی سخنانی در جلسه هیات دولت با اشاره به در پیش‌رو بودن ایام اربعین اظهار کرد: مردم ما در سال‌های گذشته با عشق و اشتیاق از ماه‌ها پیش خود را آماده راهپیمایی اربعین می‌کردند و امسال هم دوست داشتند که بروند، اما امسال باید عشق و عقل را ترکیب کنند و این برای ما قابل جمع است. همین که فردا در خانه‌های خود زیارت اربعین را می‌خوانیم و رهبری ما که آموزگار ما در این دوران است به تنهایی در حسینیه می‌نشیند و به زیارت گوش می‌دهد به ما نشان می‌دهد که چطور عشق و عقل را ترکیب کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش با یادآوری افتتاح پروژه‌های اشتغال و عمران در روستاها اظهار کرد: ما نشان دادیم که در شرایط تحریم، دغدغه ما همه کشور است. از شهر گرفته تا روستا و این برای ما خیلی مهم و بسیار افتخارآمیز است.

رییس جمهور ادامه داد: وقتی دیدم که نزدیک به ۲۱ هزار میلیارد تومان پول گندم کشاورزان از سوی سازمان برنامه و بودجه پرداخت شده بسیار خوشحال شدم که ما هنوز در مهرماه قرار داریم اما این مبلغ به کشاورزان پرداخت شده و نشان از حمایت دولت از کشاورزان و تولیدکنندگان دارد.

روحانی با یادآوری انجام طرح بیمه تأمین برای روستاییان، گفت: در برق‌رسانی ‌و گازرسانی در این دولت کار بزرگی انجام شده است و امروز گازرسانی به روستاها در این دولت نسبت به تمامی دولت‌های قبلی نزدیک دو برابر شده است. ما امروز در برق روستایی با ده خانوار به بالا نداریم که برق نداشته باشد و میزان برق‌رسانی در روستاهای ما به ۹۹ درصد و ۹۹ صدم‌درصد رسیده است.

وی گفت: علت تکرار این آمارهای افتخارآمیز از سوی من این است که جدای از کار رسانه‌ها و صداوسیما، پژوهشگران و اقتصاددانان ما بیایند و واقعاً این آمارها را مقایسه و درباره آن توضیح ارائه کنند.

رییس جمهور تصریح کرد: همه ما که در این کشور هستیم و سرنوشت مشترک داریم، بیاییم و واقعیات را به مردم بگوییم. حالا آن رسانه‌های خارجی فارسی‌زبان که خارج از مرزها قرار دارند و تبلیغات منفی خود را می‌کنند کنار بگذاریم.

وی با اشاره به جنگ ارمنستان و آذربایجان و لزوم تامین امنیت منطقه اظهار کرد: راه‌حل هیچ مسئله‌ای آتش و جنگ و خون نیست. ما از این مناقشه بسیار متاسفیم اینکه اصابت گلوله‌های توپ و خمپاره و کاتیوشا به مرز خود را به هیچ عنوان نمی‌توانیم  بپذیریم. همچنین نمی‌توانیم اجازه دهیم که بار دیگر سایه تروریسم به بهانه این درگیری بر منطقه دیده شود. تروریسمی که شهید سلیمانی آن را در منطقه شکست داد.

روحانی تصریح کرد: این جنگ بدل به یک جنگ منطقه‌ای نشود. باید حواسمان باشد که کسانی که در این طرف و آن طرف بر آتش این جنگ بنزین می‌ریزند، به نفع هیچ‌کس عمل نمی‌کنند. جنگ راه رسیدن به حل مساله نیست. راه‌های سیاسی و صلح‌آمیز را می‌توان دنبال کرد تا ثبات به منطقه باز گردد که این منطقه بسیار حساس است.

رییس جمهور با بیان اینکه امروز ما در جنگ اقتصادی هستیم و باید مانند زمان جنگ هشت ساله همه کنار هم باشیم، گفت: یک عده گویا کلا مسئولیت خود را نقد کردن می‌بینند. انگار که خداوند آنان را خلق کرده که نقد کنند. البته نقد کردن خوب است منتها فقط نقد کردن؟ هیچ کاری دیگری نمی‌شود کرد؟ هیچ کمکی نمی‌شود انجام داد؟ لااقل در کنار نقد بگویند که اول خودشان چه کرده‌اند؟ هم‌حزبی‌ها و هم‌فکران خودش چه کرده‌اند؟ این را هم بگویند.

این خبر تکمیل می شود.