ایرنا- شبکه یو اس تودی با توجه به رویکرد اعمال تحریم های متعدد از سوی کاخ سفید گزارش داد که ایرانیان ساکن آمریکا نیز از دولت ترامپ خسته شده اند و مخالف او هستند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش ایرنا، شبکه یو اس اتودی روز پنجشنبه نوشت: بسیاری از ایرانیان ساکن آمریکا از سیاست های کاخ سفید که سرزمین مادری آنها را تحت فشار  قرار داده و مانع سفر اعضای خانواده آنان به آمریکا شده و ایجاد ترس و دلهره در مورد درگیری نظامی کرده است، خسته شده اند.

براساس گزارش یو اس تودی، از تحریم مسلمانان گرفته تا جریان بی پایان تحریم ها و جنجال های سخت، آنها در مورد رنج خانواده های خود در ایران می شنوند و احساس خصومت در وطن خوانده خود می کنند.

در ادامه رفتارهای خصمانه آمریکا علیه ایران، وزارت خزانه‌داری ایالت متحده در حالی که این کشور ادعای کمک به ایران برای مبارزه با کرونا را داشت، ۱۸ بانک و نهاد مالی را تحت فهرست تحریم و تروریسم اقتصادی علیه مردم ایران قرار داد.

دفتر کنترل دارایی‌های خارجی خزانه‌داری آمریکا روز پنج‌شنبه با هدف به زانو درآوردن مردم ایران، شرکت تامین سرمایه امین، بانک کشاورزی، بانک مسکن، بانک رفاه کارگران، بانک شهر، بانک اقتصاد نوین، بانک قرض الحسنه رسالت، بانک حکمت ایرانیان و بانک ایران زمین بخشی از تحریم‌شدگان امروز توسط آمریکا هستند.

این بیانیه همچنین، بانک همکاری منطقه‌ای اسلامی، بانک کارآفرین، بانک خاورمیانه، موسسه اعتباری مهر ایران، بانک پاسارگاد، بانک سامان، بانک سرمایه، بانک توسعه تعاون و بانک گردشگری هم در این فهرست تحریم‌ها قرار گرفته‌اند.

دولت ترامپ در طول سه سال گذشته، شدیدترین تروریسم اقتصادی را علیه مردم ایران به کار گرفته است و پس از آنکه در سازمان ملل متحد و شورای امنیت شکست خورد، به هر شکل ممکن در تلاش است تا در مدت باقی مانده به انتخابات آمریکا که احتمال پیروزی در آن را اندک می‌بیند، هرگونه مسیر برای بهبود شرایط و بازگشت آمریکا به توافق هسته‌ای را مسدود سازد.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران نیز در واکنش به تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه بانک‌های ایرانی نوشت: آمران و مجریان که پول‌های ما را بلوکه کنند به دست عدالت سپرده خواهند شد.

ظریف در پیامی توییتری در خصوص تحریم‌های جدید ایالات متحده نوشت: در میانه همه‌گیری کرونا، رژیم ایالات متحده درصدد نابودکردن کانال‌های باقی‌مانده برای پرداخت‌ پول دارو و غذا است.

وزیر امور خارجه ایران تاکید کرد که ایرانیان این آخرین سبوعیت‌ها را نیز از سر خواهند گذراند. اما تبانی برای گرسنگی‌دادن یک ملت، جنایت علیه بشریت است.

ظریف در ادامه خاطر نشان کرد، آمران و مجریان که پول‌های ما را بلوکه کنند به دست عدالت سپرده خواهند شد.