سفیر کشورمان در انگلیس با اشاره به پایان محدودیت‌های تسلیحاتی، تاکید کرد: از امروز ایران تنها بر اساس اصول سیاست و نیازهای دفاعی خود به صادرات و یا واردات تسلیحات اقدام خواهد نمود.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

حمید بعیدی نژاد در صفحه توئیتر خود نوشت: «از امروز در پنجمین سالگرد اجرای برجام، تمامی محدودیت‌های بین‌المللی صادرات و واردات تسلیحات که بیش از ده سال است علیه کشورمان وضع شده‌اند، پایان می یابند. از امروز جمهوری اسلامی ایران تنها بر اساس اصول سیاست دفاعی و نیازهای دفاعی خود به صادرات و یا واردات تسلیحات اقدام خواهد نمود.»

این دیپلمات کشورمان افزود: «آمریکا در بیش از یکسال گذشته بهر اقدام و فشاری علیه دیگر کشورها برای اینکه مانع تحقق چنین روزی بشود دست زد. اما حمایت جامعه بین‌المللی و مخالفت اعضای شورای امنیت با اقدامات آمریکا، آن کشور را در حصول اهداف خود ناکام گذاشت. آمریکا در دیپلماسی خود برای شکست برجام شکست سنگینی خورد.»

مطابق قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد، محدودیت‌های تسلیحاتی علیه کشورمان از ساعت 00:00 بامداد یکشنبه ا8 اکتبر (27 مهر) به وقت گرینویچ پایان یافت.

محدودیت‌های تسلیحاتی علیه ایران در حالی برداشته می‌شود که دولت آمریکا ماه‌ها برای تمدید این محدودیت‌ها تلاش کرد اما در نهایت به هدف خود نرسید.