همه ی سنگهای که در ساختمان ها استفاده می شوند دارای شرایط ایده ال و مناسبی نیستند و این وظیفه مهندس پروژه است که بتواند پس از بررسی و ارزیابی بهترین نوع سنگ را متناسب با شرایط برای ساختمان استفاده کند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

6666

 اگر به دنبال خرید سنگ تراورتن ، گرانیت یا ... هستید می توانید از وب سایت abarsang.comدیدن کنید.

سنگ ساختمانی خوب باید شرایط زیر را داشته باشد:

از نظر ظاهری یک سنگ باید ساختاری فشرده و بی نقص داشته باشد و معمولا رنگهای روشن بیشتر از رنگهای تیره برای ساختمانها استفاده میشوند چون اینگونه که به نظر می آید سنگهای با رنگ تیره به مرور زمان در نما کاربردشان را از دست میدهند. اگر قصد دارید سنگهای را برای نما استفاده کنید نباید دارای رگه یا لکه های رنگی یا حفره های رسی باشند.

از نظر ساختار باید به نوعی باشد که وقتی یک سنگ شکسته شد ظاهرش را از دست ندهد و به بیانی دیگر یکپارچه و یکدست باشد. سنگ های که دارای ترک خوردگی، حفره هستند مناسب نمی باشند. چینه بندی سنگها که عموما در تکه سنگهای رسوبی است با چشم غیرمسلح نباشد دیده شود.

انواع محصولات ابر سنگ

انواع سنگ های ساختمانی بصورت زیر است :

  • سنگ گرانیت

-سنگ تراورتن

-سنگ کوارتزیت

-سنگ مرمر

-سنگ مرمریت

-ماسه سنگ

-سنگ آنتیک

-سنگ اسلب طبیعی

-و....

 

از نظر مقاومت باید سنگها مقاومت بالایی داشته باشند و در شرایط مختلف دچار فروپاشی یا تجزیه نشوند. معمولا سنگهای که ساختار کریستالی فشرده خوبی دارند میتوانند نسبت به دیگر سنگ ها مقاومت بیشتری داشته باشند.

از نظر وزن باید دقت کرد که سنگی که برای ساختمان استفاده می شود دارای وزن و مقاومت مناسبی باشد. اگر سنگ دارای وزن بالایی باشد برای مصرف ساختمانی کاربرد ندارد و در دیگر موارد مثل بندرها، اسکله ها و... مورد استفاده قرار می گیرد. معمولا وزن 2.4 تا 2.8 بهترین وزن برای سنگ ساختمانی است.

از نظر سختی باید قبل از بکاربردن سنگ آزمایشی سختی بر روی آنها انجام شود. چون سنگ ها می توانند با توجه به شرایطی که در آن قرار دارند ، دچار اصطکاک قرار بگیرند.

چقرمگی یعنی یک سنگ تا چه میزان میتواند فشرده شدن را تحمل نماید. اگر قرار است سنگ ها در مسیر رفت و آمد و جاده ها استفاده شوند پس در مقابل فشار ناشی از وسایل نقلیه قرار می گیرند و این مهم است که چقدر چقرمگی دارند.

موضوع دیگر مقاومت سنگ ها در مقابل آب و هواست که نشان میدهد بخش بیرونی سنگ در برابر آب و هوا چقدر مقاوم است.

همه ی سنگ های که تازه خورد شده باشند دارای مقدار معینی از رطوبت می باشند که با نام رطوبت طبیعی معدن شناخته می شود که سبب می شود نرم تر شوند و ساده تر بر روی آنها کار می شود. سنگی را می توان خوب دانست که رطوبت طبیعی معدن نداشته باشد. به صورت طبیعی میتوان از سنگها رطوبت معدن گرفته شود و این پروسه را با نام رطوبت گیری می شناسیم. عموما زمان شش تا دوازه ماه نیاز است که رطوبت گیری صورت بگیرد.

در پاراگراف های فوق از ویژگیهای برای شما صحبت کردیم که اگر سنگ ها دارای آن ها باشند می توان سنگ را جز سنگهای ساختمانی خوب محسوب کرد. در هر صورت عزیزانی که قصد ساخت و ساز دارند می توانند پس از انتخاب نوع سنگ با کارشناس ساختمانی مشورت کنند.  ابر سنگ با قیمت های مناسب در حوزه خرید سنگ گرانیت و سنگ های مختلف می تواند بهترین قیمت را در اختیار شما عزیزان قرار دهد.

این مقاله توسط ابر سنگ تهیه شده است  ، ابرسنگ یکی از قدیمی ترین مجموعه های فعال در حوزه خرید و فروش سنگ ساختمانی تایل و اسلب است.