دادستان نیویورک تهدید کرد، در صورتی که ترامپ به دنبال آمده شدن واکسن کرونا، این واکسن‌ها را به نیویورک ارسال نکند، از وی شکایت خواهد کرد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به نقل از شبکه ان بی سی، این تهدید "لتیتیا جیمز" دادستان  نیویورک علیه دونالد ترامپ در حالی مطرح شد که رئیس‌جمهوری کنونی آمریکا روز گذشته (جمعه) اعلام کرد که دولت واشنگتن واکسن کرونا را در صورت در دسترس بودن به نیویورک ارسال نخواهد کرد.

ترامپ افزود: فرماندار نیویورک باید به ما بگوید که چه زمانی برای دریافت این واکشن ها آمادگی دارد چون نمی توانیم واکسن را در اختیار ایالتی قرار دهیم که فرماندارش نتواند آن را فورا در اختیار مردم قرار دهد.

ترامپ خاطر نشان کرد: فرماندار نیویورک اعتماد ندارد که این واکسن ها از کجا آمده است. این واکسن ها از بزرگترین شرکت های جهان  و بزرگترین آزمایشگاهها آمده است اما "اندرو کومو" فرماندار نیویورک به دولت و کاخ سفید اعتماد ندارد.

به دنبال این اظهارات ترامپ، فرماندار نیویورک این اظهارات رئیس جمهوری کنونی آمریکا را نادرست و تعجب برانگیز خواند.

"لتیتیا جیمز" دادستان نیویورک نیز ترامپ را تهدید کرد در صورت عدم ارسال واکسن کرونا در صورت در دسترسی قرار گرفتن، از ترامپ شکایت خواهد کرد.

جیمز افزود: این چیزی نیست جز رفتار انتقام جویانه رئیس‌جمهور ناتوانی که تلاش می کند از مخالفانش انتقام بگیرد.

ترامپ روز گذشته واکسن تولیدی شرکت فایزر را ۹۰ درصد موثر دانست و اظهار کرد: هیچ کسی فکر نمی‌کرد آنها به چنین سطحی برسند. گزینه تولید کوتاه‌تر وجود دارد و دولت من عرضه رایگان این واکسن را ممکن خواهد ساخت.

رئیس جمهوری آمریکا با بیان اینکه با تایید نهایی واکسن، میلیون‌ها دز پشت درب منازل خواهند بود، اظهار کرد: در آوریل (اواخر فروردین ۱۴۰۰) واکسن برای همه مردم آماده می‌شود به جز ایالت‌هایی همچون نیویورک که تصمیم گرفته‌اند به دلایل سیاسی، آن را مناسب ندانست