میزان/ رئیس «کمیته هسته‌ای» مجلس ضمن اشاره به ترور دانشمند هسته‌ای کشورمان تاکید کرد: دانش و علم در جامعه ما به یک گفتمان تبدیل شده است و کسی دیگر نمی‌تواند این گفتمان را به شکست وادار کند، قطعاً اجازه نمی‌دهیم که این بال قدرت هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران بیشتر از این زخمی شود.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

سارا فلاحی با اشاره به به شهادت شهید «محسن فخری‌زاده» گفت: شهید «فخری‌زاده» در وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح مسئولیت بسیار مهمی داشت و رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع بود. وی نقش بسیار بی‌بدیلی در سه دهه اخیر داشته است.
وی افزود: هنوز عاملان ترور شهید فخری‌زاده مشخص نشده‌اند، اما کاملاً از روش و شیوه ترور این شهید مشخص است که محور آپارتاید صهیونیست و محور‌های نفاق و تروریسم آمریکایی و ارتجاع عربی در این ترور نقش داشته‌اند.

رئیس «کمیته هسته‌ای» کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: کاملا مشخص است که دشمنان در راستای ممانعت از توان علمی و دانش ایرانیان حرکت می‌کنند چرا که آنان در جبهه‌های جنگ نتوانستند موفق شوند و در تقابل‌های روبرو جسارت و جرئت ندارند، به همین دلیل دنبال آن هستند که این بار مغز‌های ما را در عرصه‌های علم و دانش ترور کنند آنهم به خیال اینکه بتوانند مسیر توسعه و علمی ما را سد کنند، غافل از اینکه ما یک گفتمان دانش محور داریم.

فلاحی ضمن تاکید مجددا بر این نکته که دانش و علم در جامعه ما به یک گفتمان تبدیل شده است و کسی دیگر نمی‌تواند این گفتمان را به شکست وادار کند،بیان داشت: انتظار ما از مسئولان امنیتی کشورمان که بسیار زحمتکش هستند آن است که سریعا عاملان ترور شهید فخری‌زاده را شناسایی کنند و پاسخ قاطع به این ترور ناجوانمردانه داده شود.

وی اظهار داشت: گاهی دشمنان مجبور هستند که حرکات این‌چنینی انجام دهند هرچند که خود آنان هم می‌دانند که با این اقدامات سیگنال ضعف به ما ارسال می‌کنند چراکه آن‌ها دیگر چاره‌ای ندارند و همه منافذ آنان بسته شده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: با مقاومت فعال، مردم ایران همه منافذ را بستند و به همین دلیل دشمنان سراغ افراد مظلوم، نخبه و دانشمندان ما رفتند و جالب است که دشمنان همواره مدعی پیشرفت هستند و می‌گویند که برای دانشمندان احترام قائل هستند، اما به جایی رسیدند که کاملاً بی‌نقاب و واضح اعلام می‌کنند که ما نتوانستیم جلوی شما مقاومت کنیم و به همین دلیل چنین اقداماتی را انجام می‌دهند.

وی تصریح کرد: دشمنان مسلحانه در برابر افرادی که سلاح‌شان دانش آنان است می‌ایستند و سیگنالی که آنان می‌فرستند، حاکی از پیروزی مقاومت ما است.

انتظار ما آن است که از دانشمندان کشورمان حفاظت بیشتری شود
رئیس «کمیته هسته‌ای» کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: البته انتظار ما آن است که از دانشمندان کشورمان حفاظت بیشتری شود چرا که دشمنان این روحیه ناجوانمردانه را پیش گرفته‌اند و سراغ مغز‌های ما می‌روند، اما از این مسئله غافل هستند که شهید فخری‌زاده کلی شاگرد و دانشجو پرورش و تحویل جامعه داده است و راه ایشان قطعا متوقف نمی‌شود و ادامه می‌یابد.

فلاحی با بیان اینکه دشمنان، چون در همه جبهه‌ها در مقابل ایران شکست خوردند می‌خواهند به شکلی شکست‌های خود را جبران کنند،بیان داشت: جمهوری اسلامی ایران در منطقه حضور استراتژیک دارد و عمق استراتژیک ما تا مرز‌های رژیم صهیونیستی رفته است و هر چقدر هم دانشمندان ما را ترور کنند نمی‌توانند شکست‌هایی که خورده و درآینده می‌خورند را جبران کنند.

وی بیان داشت: مقام معظم رهبری فرمودند که رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید و یکی از دلایل تلاطم آنان این مسئله است که می‌دانند این وعده صادق است و به شکلی می‌خواهند اضمحلال خودشان را عقب‌تر بیندازند، اما بدانند که ظلم و ستم باقی نمی‌ماند و قطعاً انتقام این ترور‌های ناجوانمردانه گرفته خواهد شد.

فلاحی گفت: با این حال اقدامات ما در حال حاضر سنگین‌تر شده است چرا که پشت بند شهادت‌سردار‌سلیمانی، دشمنان شهید فخری‌زاده را هم ترور کردند و ما قطعا انتقام بسیار سختی از آن‌ها خواهیم گرفت.

رئیس «کمیته هسته‌ای» کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه ما اگر در دنیا ابزار قدرت نداشته باشیم، نمی‌توانیم کاری انجام دهیم و حتی برای تعامل با دنیا هم باید قدرت داشته باشیم،بیان داشت: قطعا بدون قدرت و توان کسی سراغ ما نمی‌آید و چه بخواهیم مقاومت کنیم و چه بخواهیم تعامل و مذاکره کنیم، حتما باید قدرت داشته باشیم.

طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها عمدتاً روی مسئله هسته‌ای تمرکز دارد
وی با بیان اینکه تمام اراده ما این است که در زمینه هسته‌ای کاستی‌هایی که وجود داشته است جبران شود،بیان داشت: طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها عمدتاً روی مسئله هسته‌ای تمرکز دارد و ما به دنبال آن هستیم که رکودی که در این بخش داشته‌ایم و اغلب به دلیل یک سری محدودیت‌ها بوده است، جبران شود.

رئیس «کمیته هسته‌ای» کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دانش هسته‌ای یکی از مهمترین ابزار‌های قدرت ماست اظهار داشت: با اطلاعاتی که از دانشمندان هسته‌ای و همچنین توان هسته‌ای کشورمان داریم، قطعا اجازه نمی‌دهیم که این بال قدرت هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران بیشتر از این زخمی شود.