رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران گفت: ستاد تنظیم بازاراز مهرماه امسال ساز و کار مشخصی برای تحویل مرغ مرغداران مشخص کرد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران گفت: ستاد تنظیم بازاراز مهرماه امسال ساز و کار مشخصی برای تحویل مرغ مرغداران مشخص کرد.

یداله صادقی با بیان این مطلب، افزود: تا مهر امسال ساز و کاری برای تحویل مرغ مرغداران مشخص نبود، اما از این تاریخ ستاد تنظیم بازار کشور ابلاغ کرد مرغدارانی که از وزارت جهاد کشاورزی نهاده دریافت کرده اند بر اساس درصد نهاده باید گوشت مرغ تحویل دهند.

وی اضافه کرد: سازمان جهاد کشاورزی تهران فهرست ۵۲ واحد مرغداری را در اختیار ما قرار داد تا در ازای درصد نهاده تحویل گرفته شده، مرغ به قیمت مصوب در اختیار شبکه توزیع قرار دهند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران بیان کرد: شبکه توزیع؛ سازمان میادین میوه و تره بار هستند و مرغداران مکلف هستند مرغ خود را به نمایندگان کشتارگاه‌ها که در میدان بهمن مستقر هستند تحویل دهند.

صادقی گفت: از ۱۳ آبان برای تولید و توزیع گوشت مرغ، مسئولیت‌ها بین وزارت صمت و وزارت جهاد کشاورزی تقسیم شده و وزارت جهاد کشاورزی مسئول تولید و عرضه در میادین میوه و تره بار است و پیش از ۱۳ آبان تخلفاتی وجود داشته که به تعزیرات معرفی شده است.

وی تصریح کرد: از ۵۲ مرغداری که وزارت جهاد کشاورزی به ما معرفی کرده است، تا کنون ۴۵ مرغداری اطلاعاتی به ما نداده اند.

رئیس سازمان صنعت و معدن و تجارت استان تهران گفت افزود: سازمان میادین میوه و تره بار مکلف شده است مرغ را از مرغداران تحویل بگیرد، اما این سازمان می‌گوید زمانی که به مرغدار مراجعه می‌کنیم، مرغدار مرغ را تحویل نمی‌دهد.

صادقی گفت: مرغدار باید مرغ زنده را با قیمت ۱۴ هزار و ۱۰۰ تومان به کشتارگاه بفروشد و کشتارگاه پس از کشتار، گوشت مرغ را در اختیار غرفه‌های سازمان میادین یا اعضای صنف مرغ فروشان قرار می‌دهند تا با قیمت ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان بفروشند.

رئیس سازمان صنعت و معدن و تجارت استان تهران افزود: همه حواله‌های دریافت گوشت مرغ زیر نظر بازرسان ما صادر می‌شود و مرغ فروش‌ها گوشت مرغ را بر این اساس تحویل می‌گیرند و توزیع می‌کنند و روندی غیر از این وجود ندارد.

صادقی گفت: از گیلان، مازندران و سمنان به ما مرغ می‌دهند، اما مرغداری‌های استان تهران به ما مرغ نمی‌دهند.

وی افزود: اگر ۱۲۰۰ تن گوشت مرغ گرم به عمده فروشی‌ها در تهران تحویل داده شود، مرغ با قیمت ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان دست مردم می‌رسد.