متقاضیان میتوانند از ساعت ۱۰ صبح روز پنجشنبه مورخ ۲۵ آذرماه ۱۴۰۰ نسبت به ثبت نام بدون قرعه کشی و محدودیت این محصولات اقدام نمایند

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

گروه خودروسازی سایپا در نظر دارد دو محصول وانت نیسان و وانت پادرا را بدون محدودیت و قرعه کشی با قیمت قطعی به فروش برساند.

متقاضیان میتوانند از ساعت ۱۰ صبح روز پنجشنبه مورخ ۲۵ آذرماه ۱۴۰۰ نسبت به ثبت نام بدون قرعه کشی و محدودیت این محصولات اقدام نمایند.خودروسازان ۸۰ هزار خودروی دپو شده را بعد از گرانی ۱۸ درصدی ترخیص کردند؛ ۱۸ درصدی که شورای رقابت آن را قبول ندارد.۲ شرکت بزرگ خودروساز با تصمیم ستاد تنظیم بازار قیمت محصولات خود را بین ۱۰ تا ۱۸ درصد و طبق روالی که شورای رقابت قیمت گذاری می‌کرد، گران کردند یا به قول وزیر صمت اصلاح کردند.

فاطمی امین وزیر صمت در حاشیه جلسه ستاد تنظیم بازار با اشاره به افزایش قیمت‌های جدید خودرو گفت: صنعت خودرو در وضعیت مطلوبی به لحاظ بدهی‌ها و زیان انباشته قرار ندارد. دستور ماه قبل رئیس جمهور برای لغو افزایش قیمت خودرو به این دلیل بود که ایشان تاکید داشتند که قیمت گذاری‌ها باید اصولی باشد.

او ادامه داد: قیمت گذاری خودرو طبق روال قبل انجام می‌شود. طبق بررسی های دقیق،  افزایش قیمت خارج از ضوابط را رد کردیم. عدم اصلاح قیمت‌ها طی ۹ ماه گذشته باعث کاهش نقدینگی در صنعت خودروسازی شده بود.

وزیر صمت گفت: خودروسازان تعهد داده‌اند که از این به بعد عرضه هفتگی خودرو داشته باشند که می‌تواند بازار خودرو را آرام کند. تصمیم ستاد تنظیم بازار برای نزدیک کردن قیمت تمام شده خودرو به قیمت واقعی بود تا بر قیمت‌های بازار هم موثر باشد.

او ادامه داد: کسانی که از قبل ثبت نام کرده‌اند با قیمت روز خودرو را تحویل می‌گیرند؛ البته به خودروسازان اعلام کردیم که با مردم همراهی کرده و در صورت نیاز خودرو را با لیزینگ و تخفیف به مردم ارائه دهند تا افزایش قیمت مشتریان را اذیت نکند.

فاصله میان قیمت کارخانه و بازار کاهش می‌یابد

وزیر صمت گفت: از سال آینده قطعا قرعه کشی نخواهیم داشت و با برنامه ریزی صورت گرفته، فاصله میان قیمت کارخانه و بازار کاهش خواهد یافت.

او ادامه داد: یکی از راهکار‌ها اصلاح قیمت گذاری بود که این روند در ستاد تنظیم بازار انجام شد؛ در نهایت تصمیم بر این شد که قیمت گذاری بر اساس ضوابط قبلی شورای رقابت، یعنی افزایش شش ماهه بر مبنای تورم اعمال شود.

در شرایطی این اتفاق افتاد که طی چند سال گذشته شورای رقابت مسئول قیمت‌گذاری خودرو بوده است و شورا بعد از افزایش قیمت مرحله اول اعلام کرد که هیچ ابلاغیه‌ای درباره حذف از قیمت گذاری خودرو دریافت نکرده است.

افزایش قیمت خودرو با فرمول شورای رقابت نیست

بهرامی ارض اقدس عضو شورای رقابت با بیان اینکه میزان افزایش قیمتی که اخیرا برای خودروسازان اعمال شده به هیچ عنوان با دستورالعمل شورای رقابت مطابقت ندارد، گفت: بر اساس تورم بخشی که از بانک مرکزی دریافت کرده‌ایم و بررسی‌های صورت گرفته با لحاظ ضریب منفی بهره‌وری و افزایش تیراژ تولید، حداکثر کمتر از ۱۰ درصد امکان افزایش قیمت برای ۶ ماه دوم سال وجود دارد.

او ادامه داد: در حالی که ظاهرا قیمت جدید برخی خودرو‌ها بیش از ۲۰ درصد افزایش یافته است. همچنین ادعا می‌شود افزایش قیمت اخیر بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار است که آن هم تاکنون به شورای رقابت ابلاغ نشده است.

همین اصلاح قیمت‌ها باعث شده بازار خودرو با التهاب مواجه شود به طوری که طبق مشاهدات میدانی و گفته فروشندگان خودرو از زمانی که قیمت خودرو در کارخانه افزایش یافته است، قیمت خودرو در بازار نیز روند صعودی داشته است.  

برای جلوگیری از التهابات ۲ شرکت خودروساز در گام اول، وعده افزایش عرضه خودرو را دادند.

سید جواد سلیمانی مدیر عامل سایپا اظهار کرد: با راهبری وزیر صمت برنامه‌های مختلفی برای کنترل و تنظیم بازار خودرو تدوین شده که یکی از آن‌ها عرضه مدوام و مستمر خودرو توسط خودروسازان کشور است، از این رو، گروه سایپا از هفته پیش رو تا پایان سال هر سه شنبه یک طرح عرضه خودرو اجرا خواهد کرد.

بابک رحمانی معاون بازاریابی و فروش گروه صنعتی ایران خودرو در این باره گفت: با توجه به برنامه‌ریزی‌هایی که از قبل انجام شده، برنامه فروش این هفته در روز شنبه با فروش فوق‌العاده محصولات انجام و فروش هفتگی روز‌های دوشنبه از هفته آینده به اجرا گذاشته خواهد شد.

 خودروسازان در این چند ماه نبود قطعه را دلیل عدم عرضه خودرو اعلام کردند و حالا با این افزایش قیمت‌ها روند صدور دعوتنامه‌ها را افزایش دادند در حالی که طبق گفته رئیس شورای رقابت خودروسازان تا پایان سال اجازه ندارند تورم بخشی و افزایش قیمت را روی محصولات خود برای افرادی که خودرو پیش خرید کرده اند، اعمال کنند.

موضوع افزایش قیمت خودرو‌های از قبل ثبت نام شده صدای نمایندگان مردم را هم در آورده و حسینی کیا نماینده مردم تهران گفت: حدود ۸۰ هزار خودرو در پارکینگ خودروسازان داشتیم که اکنون با افزایش ۱۸ درصدی قیمت خودرو به سرعت آن‌ها را ترخیص کردند. سوالی که پیش می‌آید این است که چرا تا هفته گذشته ترخیص نمی‌شدند اگر کالا و قطعه نبود اکنون نیز نباید باشد.

روز گذشته وزیر صمت برای ارائه توضیحات در خصوص این افزایش قیمت‌ها به مجلس رفت و مقرر شد کارگروهی مشترک از اعضای مجلس و وزارت صمت تشکیل شود تا درباره قیمت نهایی خودرو تصمیم گیری کنند.

قیمت خودروهای صفر داخلی همگام با نوسانات بازار تغییر کرد و ممکن است این روند ادامه داشته باشد. برای آگاهی از قیمت خودرو گزارش زیر را بخوانید.

قیمت خودروهای داخلی در ایران به شرح زیر است:

قیمت پراید ۱۱۱ در بازار به نرخ ۱۷۷ میلیون تومان درحال معامله است.

خودرو تیبا هاچ بک مدل ۱۴۰۰ به نرخ ۱۹۷ میلیون تومان معامله می‌شود.

پژو ۲۰۶ تیپ دو ۲۷۰ میلیون و پژو ۲۰۶ تیپ پنج نیز به قیمت ۳۱۰ میلیون در بازار موجود است.

قیمت-روز-خودرو

فاجعه در بازار خودرو

یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت که افرادی تحت عنوان سهامداران خودروسازی ها در این چند روزه با فحاشی و بی ادبی و کلمات رکیک و نابهنجار نمایندگان و اعضای کمیسیون صنایع را مورد حمله قرار دادند که چرا مجلس می‌خواهد جلوی افزایش قیمت را بگیرد،‌ ما باید سود کنیم!

مصطفی رضاحسینی قطب‌آبادی در گفت‌وگویی با اشاره به مجوز خودروسازی‌ها برای افزایش قیمت خودرو گفت: اعضای کمیسیون صنایع در جلسه روز یکشنبه با حضور وزیر و خودروسازی‌ها موضوعاتی که در حوزه صنعت خودرو مطرح است را در دستور کار داشتند. اکثر قریب به اتفاق اعضای کمیسیون نیز به عملکرد وزیر صنعت در خصوص وضعیت خود انتقاد داشتند. ما دو شرکت خودروسازی ایران‌خودرو و سایپا را داریم که وضعیت آنها مربوط به امسال و پارسال و این دولت‌ها دولت نیست. این مشکل در همه دولت‌ها وجود داشته و هر کدام به نوعی جامعه و مردم را بازی داده‌اند.

وی با بیان اینکه مردم آسیب پذیرترین زنجیره در بحث خودرو بوده‌اند، افزود: از روز اول دو خودروسازی باید از حاکمیت دولت خارج می‌شد. چرا دولت و وزارت صنعت با داشتن ۶ درصد سهام در خودروسازی‌ها باید در آنجا اعمال حاکمیت کند و در تعیین مدیران مستقیماً دخالت داشته باشند تا فضایی که به وجود آمد سر منشأش دولت باشد؟ خودروسازان مدعی هستند که ما داریم ضرر می‌دهیم زیرا قیمت حاکمیتی است و به ما تکلیف می‌شود و هزینه‌های ما بیشتر از این است. پس چرا دولت از آنها در مقابل مردم و مجلس دفاع می‌کند؟

نماینده مردم شهر بابک در مجلس یادآور شد: به طور اخص دولت هیچ برنامه‌ای برای بخش خودروسازی و خودرو ندارد. نه تنها این دولت بلکه دولت های قبلی هم برنامه نداشتند که اگر برنامه‌ای وجود داشت ما به اینجا نمی رسیدیم که یک شبه بگویند خودرو گران شد و این تبعاتی داشته باشد که شاهدش هستیم.

رضاحسینی ادامه داد: در این چند روزه به ویژه روز یکشنبه نمایندگان آماج حملات بی‌رحمانه افرادی تحت عنوان سهامداران قرار گرفتند که با پیامک هایشان با فحاشی و بی ادبی  و کلمات رکیک و نابهنجار نمایندگان و اعضای کمیسیون صنایع را مورد حمله قرار دادند که چرا مجلس می‌خواهد جلوی افزایش قیمت را بگیرد،‌ ما باید سود کنیم. از سوی دیگر مردم می‌گویند چرا قیمت‌ها افزایش پیدا می‌کند؟ ما قدرت خرید نداریم و دسته دیگری هم هستند که بلاتکلیفند. آنها می‌گویند در سالهای ۹۷ و ۹۸ خودرو ثبت نام کردند و حال افزایش قیمت شامل آنها نیز شده است. این کلاف سردرگمی است و در دولت هم کسی پاسخگوی این وضعیت نیست.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه خودروسازها توجیهات خاص خود را می آورند که برای ما قابل قبول نیست، تاکید کرد: به هر حال باید یک نظم و انضباطی وجود داشته باشد. اولین راه این است که خودروسازی‌ها را به بخش خصوصی واگذار کنند چرا که این شرایط جز ایجاد نارضایتی حاصلی نخواهد داشت.

کمتر از یک ماه پیش وزارت صنعت و خودروسازی‌ها گفتند ۱۸ درصد افزایش قیمت داریم و به محض اینکه انتقاد شد عقب‌نشینی کردند. شخص رئیس‌جمهور هم وارد شد و گفت تصمیم را لغو کنید و این افزایش بنا به دستور رئیس جمهور و فرمان ایشان لغو شد. دوباره می‌بینیم که رسما اعلام می‌کنند ۱۸ درصد افزایش قیمت اعمال و اجرا خواهد شد و باید در دستور کار قرار گیرد.

وی افزود: مجلس تحت فشار رسانه‌ها و گروه‌های افراطی قرار دارد که اگر با دولت همراهی نکند برچسب ضد انقلاب و دشمن می‌خورد. لذا تا جایی با دولت‌ همراهی کرد تا کابینه شروع به کار کند. در حوزه اقتصادی و صنعت و معدن هم همین مشکل وجود دارد و خیلی حوزه‌های دیگر که وضعیت نابسامان است.

تصور ما بر این است که هنوز مشکل خودرو، مسکن، راه و بخش‌های دیگر حل نشده و اثراتش تا چند وقت دیگر معلوم می شود. ما هم که می‌خواهیم از ابزار قانونی برای کنترل و نظارت بیشتر بر دولت مثل سوال و استیضاح و تذکر استفاده کنیم فشار وارد می‌کنند که شرایط فراهم نیست. اگر امروز ما نتوانیم مشکلات را مهار کنیم فردا دیر است و مردم از ما و دولت نخواهند پذیرفت که چنین مشکلاتی وجود داشته باشد.

افزایش قیمت خودرو دوباره لغو می شود؟

به دنبال افزایش قیمت کارخانه خودروها، وزیر صمت به مجلس دعوت شد. آیا احتمال لغو افزایش قیمت خودرو برای بار دوم وجود دارد؟

هفته گذشته قیمت کارخانه خودروها افزایش یافت. به دنبال آن، نایب رئیس کمیسیون صنایع مجلس از احضار و دعوت وزیر صمت و مدیران ایران خودرو و سایپا به این کمیسیون خبر داد.

سیداحمد رسولی‌نژاد، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در تماس تلفنی برنامه “تهران ۲۰” گفت: مجلس دخالتی در شرکت‌های خودروساز داخلی ندارد اما بر اساس وظیفه نظارت می‌کند. روزی که وزیر صمت در مجلس برای رای اعتماد در صحن علنی مجلس حاضر شد، نمایندگان موافق هم نظر بودند که ایشان از بدنه وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت است و به تمام امور آشنایی دارند.

او در ادامه توضیح داد: اکنون شاهد آن هستیم که نظرهای شتاب‌زده‌ای را در حوزه خودرو اظهار داشتند، که به نظر می‌رسد مطالعه ناکافی و یا مشاوره‌های اشتباه باعث این آشفتگی بازار خودرو شده است. در این راستا برای روز یکشنبه (۲۱ آذر) وزیر صمت به همراه مدیران عامل ایران خودرو و سایپا را به مجلس دعوت کردیم تا پاسخگوی سوالات باشند.

رسولی‌نژاد، نایب رئیس دوم کمیسیون صنایع و معادن در گفتگو با تجارت‌نیوز درباره افزایش قیمت خودروها توضیح داد: حدودا یک ماه پیش دو خودروساز بزرگ کشور بدون هماهنگی با مراجع قانونی مرتبط و با دستور وزیر صمت افزایش قیمت دادند که در نهایت با دستور رئیس‌جمهور لغو شد.

نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در ادامه درباره اظهار نظرهای وزیر صمت توضیح داد که در چند وقت گذشته سیدرضا فاطمی‌امین تصمیماتی گرفته است که شتاب‌زده و غیرکارشناسانه است.

رسولی‌نژاد افزایش قیمت خودروها را با چراغ سبز وزیر دانست و توضیح داد که خودروسازان در چند سال گذشته به بهانه کاهش زیان انباشته افزایش قیمت داند.

او افزود: با این وجود، شاهد این مساله بودیم که در چند سال اخیر با وجود افزایش قیمت چندین برابر، زیان انباشته خودروسازان افزایش داشته است.

خودرو ارزان می‌شود؟

این نماینده مجلس، به تشکیل جلسه با مدیران عامل خودروساز و وزیر صمت اشاره کرد و توضیح داد: در جلسه‌ای که فردا (یکشنبه ۲۱ آذر) برگزار می‌شود، کمیسیون صنعت و معدن مجلس منتظر شنیدن پاسخ‌های خودروسازان و فاطمی امین، وزیر صمت است.

رسولی‌نژاد گفت که اعضای کمیسیون صنعت و معدن مجلس به عنوان نمایندگان مردم به دنبال اخذ تصمیم‌هایی هستند که به نفع مردم باشد.

او در پاسخ به این سوال که «آیا خودرو ارزان می‌شود» گفت: اگر این اتفاق رخ بدهد کوتاه‌مدت است و با توجه به شرایط موجود افزایش قیمت خودروها در نهایت اتفاق می‌افتد.

تغییر قیمت‌ها به جلسه فردا بستگی دارد

روح‌اله جانی عباسپور، سخنگوی کمیسیون صنعت و معدن مجلس نیز درباره کاهش احتمالی قیمت خودرو توضیح داد: مشخص شدن مسیر قیمت‌ها به جلسه فردا بستگی دارد.

او گفت: باید منتظر جلسه یکشنبه با وزیر و خودروسازان باشیم تا نتیجه مشخص شود.

تاثیر گرانی خودرو در بازار

همچنین، سعید موتمنی، رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو توضیح داد که افزایش قیمت کارخانه خودروها در بازار اثری ندارد.

این فعال صنفی، از وجود رکود در بازار خودرو گفت و توضیح داد که در بازار فروشندگان خودرو افزایش پیدا کرده اما حجم تقاضا و خریدار کم است.

موتمنی در ادامه از نابسامانی‌های موجود در بازار خودرو گفت و توضیح داد که با افزایش قیمت کارخانه خودروها در بازار اتفاق خاصی رخ نداده است و همچنان رکود در بازار خودرو وجود دارد.

علت افزایش قیمت خودرو چه بود؟

موتمنی درباره افزایش قیمت خودرو توسط خودروسازان بر این عقیده است که احتمالا خودروسازان با این افزایش قیمت قصد افزایش عرضه در بازار را دارند.

رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو یکی دیگر از دلایل افزایش قیمت‌ها را نوسانات ارزی در هفته گذشته می‌داند.

تکلیف خریدهای قبلی چی می‌شود؟

برخی از خریداران خودرو که قبل از افزایش قیمت‌ها اقدام به خرید خودرو کرده بودند این سوال برای آن‌ها مطرح شده است که آیا باید با این افزایش قیمت خودرو را تحویل بگیرند؟

«در خصوص افزایش قیمت خودرو فقط من یه سوال دارم، من که چندماه هست نصف پول خودرو رو دادم با چه منطقی باید این افزایش رو کامل بپردازم؟ فقط یه جواب منطقی به ما بدهند»

در بخشی از بخشنامه‌های فروش خودروسازان، آمده است: «در این بخشنامه از زمان واریز وجه تا تحویل خودرو سود مشارکت و انصراف پرداخت نخواهد شد.»

در این صورت ذکر شده است که مشتری باید با قیمت جدید خودرو تسویه حساب کند و خودرو را تحویل بگیرد.

اقدام غیرقانونی؟

نایب رئیس دوم کمیسیون صنایع و معادن مجلس به تجارت‌نیوز گفت: در چند وقت گذشته شاهد بودیم که خریداران خودرو که قبلا ثبت نام کرده بودند خودرو را با قیمت‌های جدید خریداری کردند.

رسولی‌نژاد بیان کرد: با توجه به برخی از قراردادها این موضوع خلاف موارد قرارداد بوده است.

با توجه به این موضوع که افزایش قیمت خودروها در آبان به دستور رئیس جمهور لغو شد و بعد از گذشت یک ماه از آن خودروسازان مجدد افزایش قیمت دادند، احتمال دارد این افزایش قیمت بار دیگر لغو نشود.

از طرفی بعضی از مسئولان و کارشناسان بازار خودرو بر این عقیده هستند که خودروسازان به دنبال کاهش قیمت کارخانه و قیمت بازار هستند تا رانتی که از این طریق به وجود آمده است کاهش پیدا کند.

بر همین اساس باید دید در جلسه یکشنبه وزیر صمت با کمیسیون صنعت مجلس چه تصمیمی برای قیمت خودرو گرفته می‌شود.