محمود احمدی نژاد با بیان اینکه ایران و عربستان دو کشور بزرگ، مهم و تأثیرگذار در منطقه و محافل بین المللی هستند، گفت: همکاری دو کشور منطقه را تغییر می دهد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

احمدی نژاد در گفتگو با روزنامه القبس کویت با اشاره به اینکه بین ایران و عربستان در روابط تاریخی آنها اختلافات مهمی وجود نداشته است،اظهار کرد: دوستی، همکاری، هماهنگی و همراهی با هم، خواسته هایی است که دو کشور و مردم آنها خواهان آن هستند و این موضوع باعث تغییر منطقه و ایجاد نوعی وحدت بین ملتها و ظهور فرصت های طلایی برای برقراری صلح، آبادانی و پیشرفت همه کشورهای منطقه می شود.

وی در پاسخ به سوالی درباره تلاش های مورد انتظار از کویت برای حل اختلافات میان ایران و کشورهای عربی افزود: تلاش های خوب باید در خدمت وحدت و براداری بین همه ملت ها باشد و از همه مسئولان کشورها بویژه امیر متین کویت که روبط خوبی با کشورهای همسایه دارد، انتظار می رود که در این چارچوب بیش از قبل تلاش کند.

احمدی نژاد درباره کاندیداتوری برای انتخابات ریاست جمهوری آتی نیز گفت: انتخابات، امروز موضوع اصلی ما نیست و ما در کشور، منطقه و جهان مسائل مهمتری داریم و وظیفه بشردوستانه ما ایجاب می کند که ابتدا به آنها اهتمام بورزیم و در صورت لزوم برخی از موضوعات مربوط به انتخابات را در زمان مناسب مطرح خواهم کرد.