سفیر کشورمان در اوکراین تاکید کرد: ‏حل و فصل منصفانه پرونده PS752 _هواپیمای اوکراینی- و تامین حقوق جانباختگان بی‌گناه سانحه و خانواده های داغدار آنان نه با مصاحبه و بیانیه های تند سیاسی بلکه از مسیر مذاکره و پای‌بندی همه به مقررات بین المللی محقق خواهد شد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

منوچهر مرادی سفیر ایران در کی یف در توییتی نوشت: جمهوری اسلامی ایران پیش از فرجه تعیین شده -و قابل تمدید- در کنوانسیون شیکاگو پیش نویس گزارش نهایی فنی سانحه هوایی هواپیمای اوکراینی را به ‎اوکراین و دیگر کشورهای ذیربط ارسال کرده و در انتظار اعلام نظر آنها است.

همچنین درخواست های ‎اوکراین در دوم مذاکرات در تهران - با این که در چارچوب تعهدات بین المللی ایران نبود- طی روزهای اخیر اجابت شده است. روند رسیدگی به پرونده در دادسرای نظامی تهران در حال رسیدگی است و مسئولین مربوطه وعده دادهاند نتایج تحقیقات به زودی به دادگاه ارسال و متهمین به دست عدالت سپرده خواهند شد.

حل و فصل منصفانه پرونده PS752 و تامین حقوق جانباختگان بیگناه سانحه و خانوادههای داغدار آنان نه با مصاحبه و بیانیه های تند سیاسی بلکه از مسیر مذاکره و پای بندی همه به مقررات بین المللی محقق خواهد شد.