وزیر خارجه سابق آمریکا به همکاری با یک موسسه محافظه کار روی آورده که به شایعات برنامه ریزی او برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ دامن می‌زند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، مایک پمپئو، هفتادمین وزیر خارجه آمریکا برای حفظ ارتباط خود با دنیای سیاست و احتمالا برنامه ریزی برای انتخابات ۲۰۲۴ به همکاری با یک موسسه محافظه کار در واشنگتن روی آورده است.

مایک پمپئو که به تازگی سکان وزارت خارجه آمریکا را به آنتونی بلینکن واگذار کرده، قرار است در واشنگتن بماند تا به همکاری با موسسه هادسون ادامه دهد. این مسئله به او کمک خواهد کرد تا همچنان در دنیای سیاست درگیر باشد.

وزیر خارجه سابق آمریکا در این باره گفت: من از پیوستن به موسسه هادسون خوشحالم و مشتاقانه منتظر مشارکت در زمینه ارتقای رهبری آمریکا و تعامل جهانی هستم.

سارا می‌استرن، رئیس هیئت امنای هادسون نیز اعلام کرد سوابق مثال زدنی وزیر امور خارجه و خدمات عمومی و تعهد او به ارزش‌های اساسی مأموریت ما، یک فرصت هیجان انگیز برای همکاری محسوب می‌شود.

در ۲۱ ژانویه پمپئو اندکی پس از پایان دوره وزارت خارجه خود توئیت مرموز "۱۳۸۴ روز" را منتشر کرد که به شایعات برنامه ریزی او برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری بعدی ایالات متحده دامن زد. زیرا اعتقاد بر این است که این رقم، تعداد روز‌های باقی مانده تا انتخابات ریاست جمهوری نوامبر ۲۰۲۴ است.

موسسه هادسون در زمینه تحقیقات سیاست دفاعی از جمله روابط با روسیه تخصص دارد و یک اتاق فکر محافظه کار محسوب می‌شود. از جمله همکاران آن می‌توان به تیم موریسون، یکی از مسئولان شورای امنیت ملی و جون لرنر، یک استراتژیست جمهوری خواه که به نیکی هیلی و مایک پنس، معاون رئیس جمهور سابق آمریکا مشاوره داده، اشاره کرد.