وزیر خارجه آلمان با متهم کردن ایران به بی‌ثبات کردن منطقه، مدعی تلاش تروئیکای اروپایی برای حفظ توافق هسته‌ای ایران شد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش  شبکه العربیه، وزیر خارجه آلمان به طرح ادعا‌های بی اساس علیه برنامه هسته‌ای ایران پرداخت و حفظ برجام را برای جلوگیری از اقدامات بی ثبات کننده ادعایی ایران در منطقه ضروری دانست.

هایکو ماس، در بیانیه‌ای که از سوی وزارت خارجه آلمان صادر شد، مدعی شد: حفظ توافق هسته‌ای نه تنها برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای امری ضروری است، بلکه به این دلیل که مبنایی برای پرداختن به سایر موضوعات مبرم از جمله برنامه‌های موشکی یا رفتار‌های بی ثبات کننده منطقه‌ای ایران فراهم می‌سازد، اساسی است.

در بیانیه وزارت خارجه آلمان از تلاش ادعایی دولت آمریکا برای بازگشت به توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ در صورت تمایل ایران تمجید شد. وزارت خارجه آلمان همچنین ادعای بی اساسی را در خصوص تلاش تروئیکایی اروپایی برای حفظ برجام عنوان و تاکید کرد آلمان، انگلیس و فرانسه نهایت تلاش خود را برای حفظ توافق هسته‌ای ایران به کار بسته اند و این توافق به منظور جلوگیری از اقدامات بی ثبات کننده ایران در منطقه حائز اهمیت است.

ادعا‌های دولت آلمان در حالی عنوان می‌شود که طرف اروپایی برجام در سال‌های اخیر تنها در حد حرف بر حفظ توافق هسته‌ای ایران تاکید داشته و هیچگاه نقض آشکار برجام از سوی آمریکا را محکوم نکرده است.