نائب‌رئیس فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس همکاری ایران و چین را موضوعی فراجناحی و تصمیم نظام دانست و گفت: امضای سند این همکاری حرکتی مثبت در راستای مقابله با تحریم‌ها و همکاری پایدار با کشورهای همسایه است.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدرضا میرتاج‌الدینی در مراسم بزرگداشت نیمه‌ شعبان در تبریز، با اشاره به انعقاد سند مهم و راهبردی ۲۵ ساله‌ی همکاری ایران و چین اظهار داشت: این قرارداد نقشه راه همکاری مشترک بین ایران و چین در حوزه‌های مختلف برای ۲۵ سال آینده با رویکرد سرمایه گذاری و همکاری مشترک در زمینه های مختلف است تا بتوانیم به صورت ثابت و پایدار نفت و فرآورده های نفتی را به چین صادر کنیم.

وی انعقاد این همکاری را یک امتیاز برای کشورمان دانست و افزود: تحقق عملی این قرارداد می‌تواند حتی تحریم‌های ظالمانه علیه کشورمان را رفع کند.

نائب‌رئیس فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس شورای اسلامی همکاری ایران- چین را موضوعی فراجناحی و تصمیم نظام دانست و تاکید کرد: همه مسئولین بر انعقاد آن متفق‌القول بوده و امضای این قرارداد حرکتی مثبت در راستای مقابله با تحریم‌ها و همکاری پایدار با کشورهای همسایه است.

وی ادامه داد: دشمنان انقلاب اسلامی به سرکردگی آمریکا و رژیم صهیونسیتی از مخالفین این قرارداد هستند و این دلیلی بر اهمیت این قرارداد است تا همگی به‌صورت یکپارچه و متحد از این تفاهم‌نامه که نقشه‌راه ۲۵ ساله کشورمان است حمایت کنیم تا زمینه‌های  گسترش سرمایه‌گذاری در داخل کشور پدید آید.

میرتاج‌ الدینی تصریح کرد: شایعاتی از قبیل واگذاری فلان بخش یا حوزه به چینی‌ها حقیقت ندارد و این قرارداد صرفاً زمینه همکاری در حوزه‌های سرمایه‌گذاری، عمرانی و اقتصادی است.

وی با اشاره به اینکه مقرر شده تا کشور چین در قبال خرید نفت در زمینه های مختلف زیرساختی از جمله خط ریلی در کشورمان سرمایه گذاری کند، خاطرنشان کرد: در این حوزه احداث مسیر ریلی از شرق به غرب و شمال به جنوب میتواند سبب ایجاد اشتغال در کشور، سرمایه گذاری و تسهیل مشکلات حمل‌ونقل باشد.