ایرنا/ میخاییل اولیانوف نماینده دائم روسیه در سازمان های بین المللی در وین ابراز امیدواری کرد که نشست کمیسیون مشترک برجام نقطه عطفی برای آغاز لغو تحریم های ضدایرانی آمریکا شود.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

اولیانوف نماینده دائم روسیه در سازمان های بین المللی در وین روزدوشنبه در توئیتی با بیان اینکه فردا (سه شنبه) نشست کمیسیون مشترک برجام در وین برگزار می شود، افزود: امیدواریم این نشست نقطه عطفی در مساله ایران و آغازگر حرکت به سوی لغو تحریم های آمریکا در مورد ایران و بازگشت تهران به اجرای کامل تعهدات هسته ای خود شود.   

نشست قبلی کمیسیون مشترک برجام روز جمعه هفته گذشته به ریاست «انریک مورا» معاون دبیر کل سرویس اقدام خارجی اتحادیه به نمایندگی از جوسپ بورل هماهنگ کننده برجام برگزار شد و سید عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه ریاست هیات ایرانی را بر عهده داشت.

 در این نشست شرکت کنندگان پیرامون دورنمای احتمال بازگشت ایالات متحده آمریکا به برجام و اطمینان از اجرای کامل و موثر این توافق توسط تمام طرف‌ها رایزنی کردند.

میخاییل اولیانوف نماینده دائم روسیه در سازمان های بین المللی در وین به تازگی در گفت وگویی تلویزیونی اعلام کرد: وضع احیای برجام در یک و نیم تا دو ماه آینده روشن می شود.

 اولیانوف در توئیتی تصریح کرد که اختلافات پیرامون برنامه جامع اقدام مشترک درباره برنامه هسته ای ایران (برجام) فقط با همکاری و اقدامات مشترک حل و فصل می شود.

وی در توئیتی نوشت: وضعیت نادر و بی سابقه ای پیرامون برجام بوجود آمده و همه شرکت کنندگان برجام و نیز آمریکا برای احیای توافق هسته ای تلاش می کنند.

مقام روس خاطرنشان کرد: چنین بنظر می رسد که اهداف استراتژیک با یکدیگر مطابقت می کند و جای خوش بینی وجود دارد.

اولیانوف با بیان اینکه بنظر می رسد اقدامات برای احیای برجام موفق باشد، ادامه داد: اما در این مسیر اختلافات زیادی وجود دارد و فقط با تلاش های مشترک و همکاری می توان آن را برطرف کرد.