نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی که ساعت سختی را در دادگاه تحمل کرده بود، برای کم کردن از حجم تحقیر خود در افکار عمومی صهیونیست‌ها، به تهدید ایران و محور مقاومت در منطقه روی آورد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

«بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی شامگاه دوشنبه، سعی کرد با تهدید ایران، عصبانیت خود از سومین حضورش در دادگاه پرونده‌های فساد را تسکین دهد.

به نوشته روزنامه «جروزالم‌ پست»، نتانیاهو طی سخنرانی در شهر «یافا» مدعی شد: «کسانی که می‌خواهند به ما صدمه بزنند، خودشان را در خطر بزرگی قرار می‌دهند. در سال ۱۹۴۸ این مسئله در یافا صادق بود و امروز نیز با تمام تفاوت‌هایی که دارد، درباره ایران و نوابش نیز صحیح هست».

این روزنامه اظهارات نتانیاهو را - که در سه ماه اخیر به‌شدت تلاش کرده بود در تصمیم کشورهای اروپایی و آمریکا برای احیای توافق هسته‌ای ایران تاثیر بگذارد - پیامی به این کشورها در آستانه برگزاری نشست وین دانست.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با اشاره به اینکه اسرائیل در سال ۱۹۴۸ نتوانست به متحد خود یعنی انگلیس در جنگ یافا تکیه کند، افزود: «باید توانایی دفاع از خود را داشته باشیم. ما تمام دوستان خود را می‌شناسیم اما نهایتا آینده‌مان توسط قدرت ما برای دفاع از خود تعیین می‌شود».

نتانیاهو روز دوشنبه برای سومین بار در محکمه رسیدگی به پرونده‌های فساد خود حاضر شد تا این بار اظهارات شاهدان دعوت شده به دادگاه علیه خود را بشنود.

«لیات بن‌آری» معاون دادستان کل اسرائیل، طی اظهاراتی سی دقیقه‌ای در توضیح اتهامات نتانیاهو گفت: «نتانیاهو در ارتشاء دست داشته است. ما برای اثبات آن فایل‌های صوتی و متنی در اختیار داریم. نتانیاهو از قدرت خود سوءاستفاده کرد تا در هماهنگی با خروجی‌های رسانه‌ای مرکزی، منافع شخصی‌اش را بهبود بخشد».

همزمان با برگزاری این جلسه، تعداد زیادی از معترضان به عملکرد نتانیاهو، با تجمع بیرون دادگاه قدس اشغالی، خواستار استعفا و برکناری وی از قدرت شدند.