مراسم ضیافت شام با حضور فرماندهان و کارکنان ناوگروه اعزامی از نیروی دریایی پاکستان و همچنین با دعوت از وابستگان نظامی و سفیران بر روی عرشه ناو بالگردبر خاک در منطقه یکم نیروی دریایی ارتش برگزار شد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

این ضیافت بنا به دعوت امیر دریادار دوم جعفر تذکر فرمانده منطقه یکم نداجا و با حضور فرماندهان و کارکنان ناوگروه اعزامی از نیروی دریایی پاکستان و وابستگانی از کشورهای برزیل، یونان،اکراین، آلمان، بلغارستان، جمهوری چک و هلند و سفیرانی از کشورهای سوییس، اسلوونی، بولیوی، جمهوری چک و برزیل شب گذشته درناو بالگردبر خارک برگزار شد.

بیشتر بخوانیدفرمانده ناوگروه پاکستان: برقراری روابط دفاعی ـ نظامی با ایران برای پاکستان بسیار حائز اهمیت است

 فرمانده منطقه یکم نداجا گفت: دو کشور دوست و برادر ایران و پاکستان  اشتراکات دینی، ملی و کلامی دارند که این اشتراکات باعث ارتقاء روابط دو کشور خواهد شد.

 دریادار دوم تذکر افزود: با توجه به التزام روابط و همکاری‌های نزدیک‌تر و همچنین بزرگداشت تمدن مشترک، یک بار دیگر نیروهای دریایی دو کشور دوست و برادر ایران و پاکستان در مسیر دوستی و همکاری فرصتی را برای تمرین و ارتقاء قابلیت همکاری و هماهنگی نیروهای دریایی دو ملت به دست آورده اند.

ادمیرال خان محمود آصف فرمانده ناوگروه نیروی دریایی پاکستان با اشاره به روابط ایران و پاکستان خاطرنشان کرد: روابط این دو کشور ریشه دار بوده و دارای اشتراکات ملی و مذهبی است و همین اشتراکات باعث ایجاد روابط نظامی قابل ملاحظه‌ای بین دو کشور شده و به طوری که در چند سال اخیر بازدیدهای متناوبی از بنادر بندرعباس در ایران و کراچی در پاکستان انجام شده است.

فرمانده ناگروه نیروی دریایی پاکستان با اشاره به برگزاری تمرین مرکب دریایی با نیروی دریایی ارتش ارتش جمهوری اسلامی ایران در آب‌های خلیج فارس؛ یادآور شد: ما در این تمرین مشترک؛  تجربیات آموزشی عملیاتی و اطلاعاتی خود را با نیروی دریایی ارتش ایران به اشتراک می‌گذاریم.