برای پی بردن به اهمیت آژانس‌های تبلیغات دیجیتال همین اندازه کافی است که بدانیم این مجموعه‌ها می‌توانند فرایندهای بازاریابی در فضای آنلاین را از طریق یک تیم داخلی بر عهده بگیرند و این فرایند را دقیق‌تر، در زمانی کوتاه‌تر و با صرف هزینه‌ای کمتر انجام دهند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

آژانس تبلیغات دیجیتال را می‌توان به زبان ساده اینطور تعریف کرد: آژانسی که به منظور تأمین نیازهای متغیر بازاریابی و تبلیغات در عصر دیجیتال شکل گرفته است.

تبلیغات دیجیتال در عصر جدید

برای پی بردن به اهمیت آژانس‌های تبلیغات دیجیتال همین اندازه کافی است که بدانیم این مجموعه‌ها می‌توانند فرایندهای بازاریابی در فضای آنلاین را از طریق یک تیم داخلی بر عهده بگیرند و این فرایند را دقیق‌تر، در زمانی کوتاه‌تر و با صرف هزینه‌ای کمتر انجام دهند.

با ما همراه باشید تا با مهم‌ترین خدمات مجموعه‌های تبلیغات آنلاین در عصر تحول دیجیتال آشنا شوید:

آژانس تبلیغات دیجیتال چیست؟

به دنبال تحول دیجیتال که در بسیاری از زوایای زندگی انسان امروز تغییرات قابل تأملی را ایجاد کرده است، فرایند بازاریابی نیز دچار تغییرات شاخصی شد. شکل‌گیری آژانس‌های تبلیغات دیجیتال یکی از نتایج مهم این تحول به شمار می‌رود.

برای اینکه با مفهوم آژانس‌های تبلیغات در فضای آنلاین بیشتر آشنا شویم، بهتر است عمده‌ترین خدمات آنها را برشماریم. خدماتی که این آژانس‌ها ارائه می‌دهند از نیاز مشتریان امروز ناشی شده است. آژانس‌های سنتی‌تر بازاریابی دیگر نمی‌توانند پاسخگوی نیاز کسب‌وکارهایی باشند که مشتریان خود را در فضای آنلاین پیدا می‌کنند.

مخاطبان کسب‌وکارها در فضای آنلاین حضور دارند و بنابراین کسب‌وکارهای امروز چاره‌ای ندارند جز اینکه وب‌سایت داشته باشند، در رسانه‌های اجتماعی فعال بوده، از تبلیغات موبایلی غافل نشوند، محتوای مناسب با فضای دیجیتال تولید کنند و ... .

تبلیغات دیجیتال در رسانه‌های اجتماعی

بر اساس نیازهایی که به دنبال تحول دیجیتال در فضای بازاریابی ایجاد شده است، عمده‌ترین خدمات تبلیغات آنلاین شامل موارد زیر می‌شود:

طراحی و توسعه وب‌سایت، طراحی اپلیکیشن‌ها، تبلیغات در موتورهای جستجو مانند گوگل، تبلیغات کلیکی، بهینه‌سازی موتورهای جستجو که به نام سئو آن را می‌شناسیم، بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی مانند تبلیغات در تلگرام و اینستاگرام، تولید محتوا، مدیریت برند در تبلیغات آنلاین، بازاریابی ویدئویی، ایمیل مارکتینگ، کمپین‌های موبایلی و ...

چرا باید با آژانس‌های تبلیغات دیجیتال همکاری کنیم؟

همانطور که گفته شد تحول دیجیتال منجر به شکل‌گیری رویکردهای جدیدی در فضای بازاریابی شده است که تسلط بر همه این رویکردها کار چندان آسانی نبوده و حتی به جرأت می‌توان گفت که غیرممکن است. اینکه یک کسب‌وکار بتواند در روند تبلیغات آنلاین خود طیف گسترده‌ای از رویکردهای بازاریابی دیجیتال مانند تولید محتوا، توسعه وب‌سایت، تبلیغ در اینستاگرام، تبلیغ در فضای وب، تبلیغات در تلگرام، تبلیغ در اپ‌استورها، سئو و ... را پوشش دهد، نیاز به صرف وقت بیشتر و هزینه فراوان دارد.

در چنین شرایطی بهترین راه‌حل این است که کار را به کاردان بسپاریم. آژانس‌های تبلیغات دیجیتال با فراهم کردن تیمی متخصص که به امور تبلیغات و فرایندهای بازاریابی مسلط هستند، امکان تبلیغات بهینه و هدف‌مند را فراهم می‌کنند. این مجموعه‌ها قبل از هر چیز به بررسی بازار و مخاطبان هدف یک کسب‌وکار می‌پردازند و کمپین‌های تبلیغات اینترنتی را با توجه به مخاطبان هدف راه‌اندازی می‌کنند.

تبلیغات اینترنتی

آژانس تبلیغات دیجیتال چه کمکی می‌تواند به شما کند؟

با توجه به نیازی که اکثر کسب‌وکارهای امروزی به تبلیغات آنلاین پیدا کرده‌اند، سپردن برنامه‌های بازاریابی به یک آژانس تبلیغاتی، راه‌حل مناسبی به شمار می‌رود که فرایند تبلیغات را مقرون‌ به صرفه‌تر کرده و این روند را توسط افراد متخصص انجام می‌دهد.

در ادامه به مهم‌ترین مزایای آژانس‌های تبلیغاتی در جهت رشد و توسعه کسب‌وکارها اشاره خواهد شد.

تبلیغات مقرون به صرفه

در مقایسه با هزینه‌های تبلیغات سنتی‌تر مانند تبلیغ در رادیو و تلویزیون، هزینه‌های بازاریابی دیجیتال کمتر است. حال اگر بتوانیم فرایند تبلیغات اینترنتی خود را به صورت متمرکز به یک آژانس بسپاریم، قطعا در بودجه بازاریابی خود صرفه‌جویی کرده‌ایم.

آژانس‌های تبلیغات دیجیتال با انجام تحقیقات لازم، فرایند بازاریابی را هدف‌مند می‌کنند و در نتیجه هزینه‌ها در جایی صرف خواهد شد که نتیجه‌بخش بوده و در نهایت، بازگشت سرمایه بیشتری اتفاق خواهد افتاد.

(عنوان عکس: تبلیغات مقرون به صرفه)

افزایش نرخ تبدیل ترافیک

یکی از اهداف اصلی بازاریابی آنلاین کمک به نرخ تبدیل ترافیک است، به این معنا که مثلا تبلیغات در تلگرام یا اینستاگرام یا سایر رسانه‌های اجتماعی منجر به ورود کاربران به وب‌سایت یک کسب‌وکار و تبدیل نرخ ترافیک آن شود.

آژانس‌های بازاریابی به لطف تیم متخصصی که دارند در همه زوایای تبلیغات آنلاین، از تبلیغ در رسانه‌های اجتماعی گرفته تا تبلیغات در فضای وب، تبلیغات کلیکی و ... به افزایش نرخ تبدیل ترافیک اهمیت می‌دهند و رویکردهای بازاریابی را طوری طراحی می‌کنند که در نهایت، ترافیک وب‌سایت بالاتر رود.

از سوی دیگر، نرخ تبدیل لید به مشتری نیز از رویکردهایی است که مورد توجه آژانس‌های تبلیغات دیجیتال است. به این معنا که مخاطب اولیه را که نسبت به یک کسب‌وکار رغبت نشان داده است (لید) به مشتری تبدیل خواهند کرد.

 

درآمد بیشتر با تبلیغات دیجیتال

تا به حال به این فکر کرده‌اید که در صورت بالا رفتن نرخ تبدیل چه اتفاقی می‌افتد؟ اصلا چرا نرخ تبدیل مهم است؟ چرا افزایش ترافیک وب‌سایت و تبدیل لید به مشتری یک نکته مثبت در تبلیغات دیجیتال به شمار می‌رود؟

بالا رفتن نرخ تبدیل به معنای موفق بودن کمپین تبلیغاتی است. به عنوان مثال تبلیغات کلیکی را در نظر بگیرید: در این نوع تبلیغ به ازای هر کلیک که منجر به بازدید از وب‌سایت شود، هزینه‌ای پرداخت خواهد شد. اگر نرخ تبدیل کاربر اولیه به کاربری که روی تبلیغ کلیک می‌کند، بالا رود به این معناست که کاربران بیشتری از وب‌سایت بازدید کرده‌اند و هدف کمپین که آگاهی از برند بوده است، محقق شده است.

چنین روندی باعث بازگشت سریع‌تر سرمایه شده و در نهایت، موجب افزایش درآمد کسب‌وکارها خواهد شد. طراحی و راه‌اندازی کمپین‌های بازاریابی توسط آژانس‌های تبلیغاتی از این نظر اهمیت دارد که این آژانس‌ها با یک برنامه‌ریزی دقیق، کمپین‌های موفقی را طراحی خواهند کرد که موجب بازگشت سرمایه و افزایش درآمد کسب‌وکارها شوند.

تمرکز بیشتر روی کسب‌وکار

یکی از مزیت‌های عمده‌ای که همکاری با آژانس‌های تبلیغات دیجیتال دارد، تمرکز روی کسب‌‌وکارتان است. هر تجارتی نیاز به تمرکز روی بخش‌های مختلف خود دارد، از تولید محصولات و خدمات گرفته تا بستن قرارداد با مشتریان و انجام امور مالی و حقوقی و ... . تصور کنید که در کنار تمام این کارها، نگران تبلیغ در گوگل ادز یا تبلغیات کلیکی یا تبلیغات در اینستاگرام هم باشید! مطمئنا فشار کاری زیادی را تحمل خواهید کرد و چه بسا که عدم تمرکز کامل روی هر دو بخش، نتایج چندان درخشانی به دنبال نداشته باشد.

این در حالی است که اگر تبلیغات دیجیتال خود را به یک آژانس متخصص در این زمینه بسپارید، می‌توانید با خیال راحت امور دیگر کسب‌وکارتان را مدیریت کرده و در نهایت نیز نتایج بهتر و بهینه‌تری را از فرایند تبلغیات آنلاین خود کسب کنید.

آژانس تبلیغات دیجیتال مگنت همراه شماست:

مجموعه کاملی از خدمات متنوع تبلیغات آنلاین را با توجه به هزینه مشتریان و بازار هدف آنها در آژانس تبلیغات دیجیتال مگنت(www.magnetdigitalagency.com) به مشتریان ارائه می‌شود.

 این خدمات شامل خدمات موبایلی، وب، شبکه اجتماعی، روابط عمومی آنلاین، گوگل ادز و 360 درجه است.