اگر تمایل به ساخت انواع ویلا در محیط های مختلف را دارید، باید بدانید که آشنایی با عوامل تاثیرگذار در هزینه های ساخت تا حدی می تواند در روند ساخت و حتی کاهش هزینه ها به شما کمک کند، پس اگر تمایل به شناخت این عوامل دارید، حتما این مقاله را مطالعه و با دفتر معماری استودیو قاف تماس بگیرید.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

هزینه ساخت ویلا تحت تاثیر عوامل مختلفی محاسبه می شود و شما می توانید پیش از ساخت با بررسی این عوامل سرمایه ای که برای ساخت ویلا کنار گذاشته اید را با مدیریت بهتری کنترل نمایید. عوامل موثر در ساخت ویلا را براساس تجربیات پیشین می توان به 4 دسته تقسیم کرده که در این مقاله به آن ها می پردازیم. ساخت و طراحی ویلا و هر نوع واحد مسکونی طبق قوانین، استانداردها و اصول مهم معماری انجام می شود و با توجه به عوامل مختلفی مثل محیط جغرافیایی، مساحت، طراحی ویلا ،  مصالح مورد استفاده، مجوزهای ساخت و حقوق معمار و پیمانکاران هزینه های ساخت می تواند در هر شرایط و موقعیتی متفاوت باشد.هزینه ساخت ویلا

در بررسی هزینه ساخت ویلا نیز لازم است شرایط مختلف و عوامل تاثیر گذار در هزینه ها را بررسی نمود و سپس در خصوص هزینه های نهایی تصمیم گیری کرد. با این حال امروز در این مقاله سعی داریم نحوه محاسبه هزینه نهایی یا عوامل تاثیرگذار بر هزینه ساخت ویلا را بررسی کنیم.

بدین ترتیب اگر تمایل به ساخت انواع ویلا در محیط های مختلف را دارید، باید بدانید که آشنایی با عوامل تاثیرگذار در هزینه های ساخت تا حدی می تواند در روند ساخت و حتی کاهش هزینه ها به شما کمک کند، پس اگر تمایل به شناخت این عوامل دارید، حتما این مقاله را مطالعه و با دفتر معماری استودیو قاف تماس بگیرید.ساخت ویلا

 

عوامل تاثیرگذار در هزینه ساخت ویلا

در برآورد هزینه ساخت ویلا و حتی قیمت نهایی آن در زمان خرید، معمولا عوامل مختلفی دخالت دارند؛ اما بهترین راه حل برای آنکه بتوانید در این زمینه تصمیم گیری درستی داشته باشید، این است که با مشاورین و متخصصین حوزه معماری در خصوص چگونگی روند ساخت و هزینه های لازم برای انجام پروژه ها مشورت کرده و با راهنمایی های آن ها در زمینه ساخت ویلا اقدام کنید تا علاوه بر برآورد دقیق هزینه های ساخت، در کاهش هزینه ها نیز موثر واقع شده و همواره برنامه ریزی دقیق و کاربردی در زمینه ساخت داشته باشید.

با این حال یک راه حل دیگر نیز برای شما وجود دارد، اینکه شما می توانید در این زمینه تحقیق کرده و عوامل موثر در هزینه ساخت ویلای دوبلکس، تریپلکس یا ساخت ویلای کوچک در باغ را بر اساس معماری های انجام شده بررسی کنید؛ اما توجه داشته باشید که هزینه ها می توانند در زمان های مختلف متفاوت باشند، یعنی هزینه ویلا در سال ۹۸ قطعا با هزینه ساخت آن در سال ۹۹ بسیار متفاوت است، چرا که تعرفه ها و شرایط اقتصادی در هر سال تغییر می کنند.

 بنابراین پیش از هر چیز حتما با مشاورین و متخصصین با تجربه معماری در استودیو قاف به آدرس  studioghaaf.com مشورت کنید تا آن ها با اطلاعات دقیقی شما را در ساخت انواع ویلاها راهنمایی نمایند

خرید زمین:

اولین گام در برآورد هزینه ها، موضوع خرید زمین برای ساخت ویلا است که بسته به مساحت، موقعیت جغرافیایی، تعرفه های زمانی قیمت زمین و نوع زمین از نظر اینکه زمین بایر خریداری کرده اید یا یک خانه فرسوده، می تواند با قیمت های متفاوتی محاسبه شود.

  • مصالح مصرفی:

در ساخت هر واحد مسکونی از انواع مصالح ساختمانی، تجهیزات مکانیکی، تجهیزات برقی، تجهیزات هوشمند سازی و … استفاده می شود که تمامی این تجهیزات بسته به انتخاب و سرمایه فرد است، یعنی شما می توانید از هر نوع مواد و مصالحی استفاده کنید.  توجه داشته باشید برای کیفیت و تقویت استحکام سازه همواره بهتر است از بهترین مواد استفاده کنید و این یعنی هزینه بیشتری باید بپردازید که البته این موضوع کاملا اختیاری است و به شرایط و انتخاب شما بستگی دارد.ویلای لوکس

 

تاثیر  موقعیت جغرافیایی و مساحت در  ساخت ویلا

  • مراحل ساخت:

مراحل ساخت شامل بخش های مختلفی است که شامل طراحی نمای ساختمان و نقشه کشی می باشد و تا مراحل دیزاین داخلی ادامه می یابد. بنابراین بیشترین هزینه های ساخت ویلا مربوط به مراحل ساخت آن است که شامل بخش های مختلف اخذ مجوز ساخت، دریافت مشاوره از معمار و پیمانکاران، نقشه کشی، سفت کاری، نازک کاری، تاسیسات برقی، تاسیسات مکانیکی، هوشمند سازی و دیزاین داخلی و خارجی ساختمان می شود. بدین ترتیب بهتر است تمامی هزینه های این مرحله را به تفکیک بخش های آن محاسبه کنید.

  • دسته بندی ویلا بر اساس کیفیت ساخت:

یکی دیگر از عواملی که می تواند در هزینه ها موثر واقع شود، دسته بندی هایی است که معماران در ساخت ویلا دارند، آن ها معمولا ویلا را بر اساس کیفیت ساخت و یا نوع واحدها از نظر شخصی، نیمه شخصی، خانوادگی، تفریحی و … به انواع مختلفی دسته بندی می کنند که هر یک از آن ها می تواند با کیفیت های مختلفی ساخته شده و استحکام سازه ای متفاوتی داشته باشد و بی شک استحکام سازه در قیمت نهایی کار بسیار تاثیر مستقیمی دارد.

 

کیفیت ساخت ویلا

به طور کلی هزینه ساخت ویلا طیف های گسترده ای را در بر می گیرد که همواره به انتخاب فرد بستگی دارد، یعنی در این زمینه با اصطلاح معروف " هر چقدر پول بدی، همونقدر آش می خوری!" مواجه هستیم. اگر شما به یک ویلای لوکس، مجهز و بسیار پیشرفته فکر می کنید، حتما باید از مصالح مرغوب و تجهیزات پیشرفته استفاده کرده و از طراحان و معماران حرفه ای نیز کمک بگیرید تا بهترین ساختمان را داشته باشید و قطعا تمامی این موارد می تواند هزینه های شما را افزایش دهد؛ اما در عین حال نیز امکانات کمتر، مصالح درجه ۲ و تجهیزات ساده تر می تواند هزینه های کمتری را برای شما داشته باشد.

بنابراین در محاسبه هزینه ساخت ویلا و قیمت نهایی آن همه چیز به سلیقه، نظر و انتخاب شما بستگی دارد؛ اما فراموش نکنید که تمامی این موارد در کیفیت ساخت ویلا نیز اثر گذاشته و می تواند سازه مستحکم تر یا در عین حال متزلزلی را برای شما به همراه داشته باشد، پس برای داشتن یک انتخاب ایده آل همواره بهتر است تمامی جوانب کار را بسنجید و در پایان با راهنمایی مشاورین و معماران متخصص بر اساس شرایط مالی، سلیقه و انتخاب های دلخواه خود تصمیم بگیرید.