دبیرکل حزب الله لبنان گفت: ایران قدرتمندترین کشور در محور مقاومت است و تمام تلاش‌های رژیم اسرائیل برای ضربه زدن به آن به جایی نرسیده است.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

نصرالله گفت، ایران از مرحله خطر عبور کرده و موضوع «جنگ آمریکا با ایران» تمام شده است.  گزینه‌‌های آمریکا و رژیم اسرائیل برای اینکه ایران برنامه هسته‌ای خود را کنار بگذارد، تمام شده است.

وی افزود، ایران مرحله پیشین را پشت سر گذاشته و با تحریم‍‌ها مبارزه خواهد کرد خواه آمریکا به توافق هسته‌ای برگردد، تحریم‌ها را بردارد یا برندارد. گزینه‌های دشمن صهیونیستی و آمریکا علیه ایران شکست خورده  است، ایرانی‌های به اتفاقی که در تأسیسات نطنز رخ داد به شکلی جدی پاسخ داند و بارزترین این پاسخ‌ها غنی‌سازی شصتدرصدی اورانیوم بود که رژیم اسرائیل را وحشت‌زده کرده است.

نصرالله تصریح کرد، تجربه ۴۰ ساله نشان داده که جمهوری اسلامی ایران، متحدان خود را نمی‌فروشد و بر سر منافع آنها چانه زنی نمی‌کند.کسی که باید از گفت‌وگوی ایرانی-سعودی نگران باشد متحدان آمریکا در منطقه هستند.

دبیرکل حزب‌الله در ادامه به موضوع سوریه پرداخت و گفت، سوریه جنگ را پشت سر گذاشته و بسیاری از کشورهای عربی تماس‎های خود با سوریه را آغاز کرده‌اند.

وی افزود، عراقی‌ها با احیای داعش مقابله می‌کنند و این تلاش‎‌ها تا کنون شکست خورده است.

نصرالله در اشاره به موضوع یمن هم گفت، یمین‌ها در سال هفت تجاوز ائتلاف سعودی هستند و آنها در پایان کار برنده خواهند بود زیرا هیچ گزینه‌ای در برابر جهان جز توقف جنگ وجود ندارد . اینکه امروز ملت یمن در اعلام همبستکی با روز قدس دست به راهپیمایی زدند نشان دهنده موضع آنهاست .

دبیرکل حزب‌الله تأکید کرد، اسرائیلی‌ها امروز از ثبات محود مقاومت و تحولات مربوط به آن نگران هستند.

وی افزود، تغییر اولویت‌های دولت جدید آمریکا بر روی منطقه تأثیر خواهد گذاشت و مزدوران آمریکا در منطقه که اولین آنها دشمن اسرائیلی است را نگران خواهد کرد. 

نصرالله گفت، محورهایی که در سال‌های گذشته منسجم بود امروز از هم پاشیده و از تاکتیک حمله به دفاع منتقل شده است. دشمن صهیونیستی شکست خورده است که از جمله نشانه‌های بارز آن بحران داخلی در فلسطین اشغالی است. انتخابات رژیم صهیونیستی به دلیل اصرار بنیامین نتانیاهو برای باقی ماندن در پسن نخست‌وزیری با هدف فرار از محاکمه و زندان چند بار تکرار شده است.

وی افزود، بحرانی حقیقی در فلسطین اشغالی به وجود آمده که نشان دهنده سستی، ضعف و افول این رژیم است. برخی تحلیلگران صهیونیست می‌گویند که رژیم صهیونیستی با احتمال جنگ داخلی روبروست. اصابت موشک به نزدیکی دیمونا نشان دهنده ناتوانی و شکست پدافند هوایی رژیم اسرائیل است.

نصرالله تأکید کرد، اگر جنگی در منطقه رخ دهد و هزاران موشک از بیش از یک جبهه شلیک شود، آیا پدافند هوایی رژیم اسرائیل میتواند با این موشک‌ها مقابله کند؟

دبیرکل حزب‌الله به سقوط یک پل در فلسطین اشغالی در هفته گذشته و کشته شدن دهها صهیونیست هم اشاره کرد و گفت، این حادثه نشان داد جبهه داخلی رژیم اسرائیل برای مقابله با وضعیت جنگی آماده نیست.

وی افزود، صهیونیست‌ها امروز از بازگشت عملیات‌های مقاومتی در کرانه باختری و ورود غزه به خط معادله نبرد نگران هستند. شکست راهبردی اسرائیل در قبال ایران یکی از انواع شکستن این رژیم است. نیاز ارتش دشمن به روحیه باعث می‌شود که این رژیم مرتب رزمایش برگزار کند.