نشست خبری رویداد سرمایه گذاری “ ۱۰۰ تکاپوی صادراتی” با حضور مدیران حامیان مالی و معنوی این رویداد، در اتاق بازرگانی تهران، در جمع خبرنگاران خبرگزاری های مختلف برگزار شد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

دکتر زواشکیانی معاون علمی کسب و کار تکاپو و دبیر این نشست در ابتدا توضیحاتی در مورد کلیت رویداد ارائه دادند. زواشکیانی بیان کرد، رویداد ۱۰۰ تکاپوی صادراتی از همکاری مشترک بین مدرسه کسب و کار تکاپو( مدرسه مشترک اتاق بازرگانی تهران و دانشگاه امیرکبیر)، مجموعه صد استارت آپ، شناسا، گروه صنعتی گلرنگ، هلدینگ دانا، موسس دانش بنیان برکت، حرکت اول، مرکز تعاملات بین الملل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، صندوق نوآوری و شکوفایی و حمایت معنوی اتاق های بازرگانی ایران و ترکیه، ایران و قزاقستان، ایران و گرجستان و .. شکل گرفته است.

در ادامه این نشست دکتر محمد تقی بانکی مدیر مدرسه کسب و کار تکاپو توضیحات کاملتری در مورد مدرسه تکاپو ارائه دادند، دکتر بانکی با اشاره به اینکه مدرسه با اهداف کاملا علمی و پژوهشی جهت توسعه دانش مدیران عالی توضیحاتی ارائه داد.

در ادامه، آقای علی سدیفی مدیرعامل ۱۰۰ استارت آپ، با توجه به تجربه ۱۰۰ استارت اپ و حمایت از استارت آپهای کشور به این نکته اشاره کرد بدیهی است اهتمام این رویداد سرمایه گذاری کمک به صادراتی شدن یکصد شرکت دانش بنیان و کسب و کارهای فناور و خلاق خواهد بود.

فوآد دولت آبادی، مدیر امور بین الملل شناسا از حامیان مالی این رویداد با اشاره به سابقه فعالیت های بین المللی شناسا و اذعان نیاز بازار بین المللی، از اهمیت مساله صادرات صحبت کرد.

در ادامه این نشست خبری مهدی ایثاری نیا معاون توسعه زیست بوم دانش بنیان برکت و محمد بحرنیان موسس گروه توسعه کسب و کار آوان توضیحات کاملتری در ارتباط با این رویداد بیان کردند.

مهدی ایثاری نیا با بیان اینکه موسسه دانش بنیان برکت تاکنون یک میلیون دلار در این رویداد سرمایه گذاری کرده است از اهمیت توجه به این رویداد و سرمایه کذاری های خطر پذیر و توسعه فعالیت این استارت اپها در کشور های همسایه سخن گفت

این رویداد تاکنون با جذب و تعهد ۲ میلیون دلار و پیش بینی جذب ۵ تا ۱۰ میلیون دلار سرمایه در سال ۱۴۰۰ کار خود را آغاز نموده است که امید است حجم جذب سرمایه ها در سالهای آتی افزایش یابد.

علاقه مندان به حضور در این رویداد میتوانند برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام به لینک http://100startups.ir مراجعه کنند.