ایرنا/ دستگیری زوج سارق و ۲ گوشی قاپ با ۳۰ فقره سرقت از مهمترین عناوین خبری پلیس پایتخت در ۲۴ ساعت گذشته است.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ اظهار داشت: چهاردهم فروردین امسال پرونده‌ای با موضوع سرقت از منزل در کلانتری ۱۱۴ غیاثی تشکیل و برای رسیدگی تخصصی به این یگان ارجاع شد.

سرهنگ کارآگاه «علی کنجوریان» افزود: شاکی اظهار کرد که ساعت هفت صبح پنجم فروردین برای مسافرت منزل خود را واقع در آدرس خیابان خاوران، ترک و ساعت ۲۳ چهاردهم فروردین ماه پس از بازگشت به خانه متوجه شده که دزدان از طریق باز کردن در پشت بام وارد منزل شدند و اقدام به سرقت مقادیر زیادی طلاو نقره‌جات به ارزش تقریبی ۳۰۰ میلیون تومان کرده‌اند.

وی تصریح کرد: کارآگاهان به منظور بررسی موضوع، بازدید از محل، بررسی دوربین‌های مداربسته احتمالی و انجام تحقیقات محلی و میدانی به محل سرقت رفتند و طی بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد تنها راه ورود به منزل شاکی از طریق پشت بام همسایه مجاور است که متعلق به شخصی به اسم «نادر» است.

رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: در پی تحقیقات میدانی نامحسوس در خصوص ساکنان ملک مجاور، مشخص شد دختری به نام «مرجان» فرزند مالکان ملک مجاور است که مدتی‌ست به دلیل اعتیاد از منزل طرد و با فردی با هویت «اسماعیل» به صورت موقت ازدواج کرده است و اکنون در خیایان پیروزی، در یک زیرزمین اجاره‌ای زندگی می‌کنند.

کنجوریان افزود: برابر تحقیقات صورت گرفته و اظهارات اهالی و همسایگان مشخص شد در زمان نبود شاکی، همسایه مجاور نیز در منزل حضور نداشته اما یک زن و مرد مشاهده شده اند که به منزل همسایه شاکی تردد کرده اند؛ با استعلام از سوابق کیفری این زوج مشخص شد که مرجان فاقد سابقه و اسماعیل دارای سوابق کیفری متعدد از جمله سرقت است.

این مقام پلیسی ادامه داد: بررسی علمی کارآگاهان نیز حاکی از آن بود اسمایل و مرجان در سرقت از منزل همسایه نقش داشته‌اند و با توجه به تکمیل تحقیقات، مستندات، شواهد و قرائن موجود و شناسایی هویت سارقان، مراتب به دادسرا ارسال، دستورات لازم اخذ و سوم اردیبهشت ماه اسماعیل در حالی که با موتورسیکلت در منطقه خاوران در حال تردد بود شناسایی، دستگیر و در بازرسی بدنی از وی مقادیری طلاجات، فاکتور و مدارک هویتی کشف و متهم برای سیر مراحل قانونی و انجام تحقیقات به پایگاه منتقل شد.

وی تصریح کرد: در تحقیقات اولیه نامبرده منکر بزه انتسابی و سرقت از منزل شاکی شد اما در نهایت اعتراف کرد که با همدستی مرجان و از طریق پشت بام منزل پدر وی این سرقت را انجام داده اند.

رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی خاطرنشان کرد: در ادامه طی هماهنگی با مرجع قضایی حکم جلب همدستان و افراد مال‌خر اخذ، و نهم اردیبهشت مرجان در بلوار ابوذر و ۲ مالخر دستگیر شدند.

دستگیری ۲ گوشی‌قاپ پایتخت

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی بیان داشت: چهارم خرداد پرونده‌ای از کلانتری ۱۰۱ تجریش مبنی بر دستگیری سارقان موبایل قاپ به این یگان واصل و برای رسیدگی تخصصی به کارآگاهان دایره مبارزه با سرقت های خاص پایگاه ارجاع شد.

سرهنگ کارآگاه «سیدعلی شریفی» بیان داشت: برابر گزارش ماموران کلانتری پانزدهم اردیبهشت ماه ماموران تجسس کلانتری حین گشت‌زنی در خیابان ولی‌عصر به یک دستگاه موتور سیکلت هوندا با ۲ راکب که پلاک آن‌ها مخدوش بود، مظنون شده و با اینکه به آنان اخطار ایست داده می‌شود، متوقف نمی‌شوند که پلیس اقدام به شلیک هوایی می‌کند.

وی افزود: متهمان ابتدا از محل متواری ولی با وجود ترافیک خیابان پس از طی مسافتی هر ۲ دستگیر می‌شوند که راکب خود را «وحید» و ترک نشین خود را «حیدر» معرفی می‌کنند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: ماموران در بازرسی بدنی از ترک‌نشین تعداد ۲ دستگاه گوشی کشف که با توجه به اظهارات ضد و نقیض آنها در خصوص گوشی‌ها به کلانتری منتقل و پس از انجام تحقیقات به عمل آمده شانزدهم اردیبهشت ماه به همراه پرونده به دادسرای ناحیه یک اعزام و هر ۲ متهم از سوی قاضی کشیک به زندان می روند.


وی ابراز داشت: با توجه به اینکه پرونده بدون متهم و فقط با ۲ دستگاه گوشی کشف شده به این یگان ارجاع شد اقدامات لازم برای شناسایی مال‌باختگان معمول و مالکان گوشی‌ها شناسایی و طی تماس تلفنی به این یگان دعوت، مال‌باختگان پس از حضور در یگان تصاویر متهمان را رویت که اظهار داشتند که تصاویر مربوط به سارقان گوشی همراه او پانزدهم اردیبهشت ماه در خیابان ولیعصر اقدام به سرقت کرده اند.

شریفی افزود: پس از اخذ اظهارات شکات و تکمیل تحقیقات و ارائه شکایت آن‌ها مراتب طی گزارشی به مرجع قضائی اعلام، دستور تحویل متهمان از زندان اخذ و هر ۲ متهم به مدت ۱۰ روز در اختیار این یگان قرار گرفتند که طی تحقیقات به عمل آمده نامبردگان به ۳۰ فقره سرقت مشابه در شمال تهران اعتراف کرده و اعلام داشتند گوشی‌ها را به فردی به نام «امیر» در شهر قدس می‌فروختند.

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی در پایان گفت: در این ارتباط ۲۷ نفر از شاکیان با حضور در آگاهی و مواجهه حضوری متهمان را به عنوان سارق گوشی‌های خود شناسایی کردند.

به گفته وی، هر ۲ متهم در نهایت با تامین قرار مجرمیت تا دستگیری مالخر پرونده مجددا به زندان رفتند و تحقیقات پلیسی برای دستگیری مال‌خر، ادامه دارد.