فارس/ وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی در گفت‌و‌گو با یک شبکه سعودی با تکرار ادعاهای همیشگی این رژیم علیه ایران گفت، به این کشور اجازه دست‌یابی سلاح هسته‌ای نخواهد داد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

«الی کوهن» وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی، شامگاه پنجشنبه، در گفت‌و‌گو با شبکه سعودی «العربیه» به لفاظی علیه ایران پرداخت.

وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی با تکرار ادعاهای همیشگی این رژیم علیه ایران و بی‌آنکه به کلاهک‌های هسته‌ای رژیم صهیونیستی اشاره‌ای بکند، بار دیگر مدعی شد که تل‌آویو تمام تلاش‌ خود را برای جلوگیری از دست‌یابی ایران به آنچه آن را سلاح هسته‌ای خواند، انجام خواهد داد.

الی کوهن همچنین با تکرار این ادعا که تمام گزینه‌ها برای برخورد با ایران روی میز است، این کشور را به بی‌ثبات کردن منطقه متهم کرد.

وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی در حالی این‌ ادعاها را علیه ایران مطرح می‌کند که این رژیم تنها دارنده سلاح هسته‌ای در منطقه غرب آسیا به شمار می‌آید که تا کنون اجازه بازرسی از تأسیسات هسته‌ای خود را به بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نداده است.

مطابق با گزارش رسانه‌های خبری، رژیم صهیونیستی که از پیوستن به پیمان منع گسترش تسلیحات اتمی خودداری کرده، ده‌ها کلاهک هسته‌ای در زرادخانه خود نگهداری می‌کند.

وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی در ادامه اظهاراتش بدون اشاره به تجاوزهای تل‌آویو در منطقه همچنین ایران را به مسلح‌سازی برخی گروه‌ها در منطقه متهم کرد.

او که با شبکه سعودی العربیه مصاحبه می‌کرد در بخشی دیگر با اشاره به جنگ اخیر میان غزه و تل‌آویو گفت: «آنچه در غزه رخ داد، تأثیری بر توافق‌های صلح با کشورهای عربی نخواهد داشت».

ادعاهای کوهن در حالی علیه ایران مطرح می‌شود که جمهوری اسلامی ایران به‌صورت مکرر اعلام کرده است که برنامه هسته‌ای ایران صرفا با اهداف صلح آمیز پیگیری می‌شود و بر اساس فتوای رهبر انقلاب اسلامی، ساخت سلاح هسته‌ای حرام است.

در عین حال، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیز بارها در بازدید از سایت‌های هسته‌ای ایران، هیچگونه انحرافی در برنامه هسته‌ای ایران را گزارش نکرده است.

به‌رغم آنکه رژیم صهیونیستی به عضویت پیمان منع گسترش تسلیحات هسته‌ای درنیامده و تاکنون به بارزسان آژانس اجازه بازرسی هیچ یک از سایت‌های هسته‌ای خود را نداده است؛ ایران یکی از اعضای پیمان منع گسترش تسلیحات اتمی بوده است.