سخنگوی ستاد انتخاباتی علیرضا زاکانی اعلام کرد که به دلیل پخش نشدن بخشی از سخنان ضبط شده این کاندیدای ریاست جمهوری از شبکه جام جم، حق خود را برای اعتراض به کمیسیون انتخابات و پخش برنامه دیگری در ساعت از پیش تعیین شده محفوظ می‌داند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

مالک شریعتی در خصوص برنامه ضبط شده شب گذشته علیرضا زاکانی در برنامه جام جم و صحبت با ایرانیان خارج از کشور، اظهار داشت: این برنامه پخش نشد و رسانه ملی در حق این نامزد انتخابات ریاست جمهوری اجحاف کرد که باید پاسخگو باشند.

وی افزود: بخش هایی از این برنامه ضبط شده را صلاح ندانستند پخش کنند و برای اصلاح نتوانستند به زمان بندی برسانند.

سخنگوی ستاد انتخاباتی زاکانی خاطرنشان کرد: همچنین این برنامه بدون اعلام قبلی، در ساعت دیگری از بخش اروپا و آمریکای جام جم بدون هیچ گونه تبلیغی پخش شده است.

شریعتی تاکید کرد: این حق برای ستاد انتخاباتی زاکانی محفوظ است که برنامه دیگری در ساعت از پیش تعیین و اعلام شده علاوه بر ۲ برنامه ای که منتشر نشد، پخش شود.

وی گفت: علاوه بر این، در یک نامه رسمی اعتراض خود را به کمیسیون انتخابات اعلام می کنیم و حق خود را برای برخورداری منصفانه و عادلانه از فرصت تبلیغات محفوظ می دانیم.

همچنین در همین رابطه شریعتی در صفحه توییتر خود نوشت:

« اولین تیغ ⁧‫سانسور‬⁩ در پخش برنامه دکتر زاکانی

برنامه دیشب ⁧‫زاکانی‬⁩ در شبکه جام جم در ساعت اعلام شده اصلا پخش نشد و بخشهایی از آن بدون تبلیغ و اطلاع رسانی امروز صبح برای رفع تکلیف از بخش اروپایی پخش گردید.

چه کسانی فشار آوردند و از چه می ترسند؟! ستادانتخاباتی بطور رسمی پیگیری خواهد کرد.»

بر اساس قرعه کشی برنامه های تبلیغاتی کاندیداهای سیزدهمین دوره از انتخابات ریاست جمهوری، زمان پخش برنامه علیرضا زاکانی ساعت یک بامداد جمعه از شبکه جام جم اعلام شده بود