یک منبع آگاه در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان جزئیاتی در مورد دلیل عدم پخش مستند تبلیغاتی همتی ارائه کرد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

عبدالناصر همتی، نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری شب گذشته اعلام کرد که صداوسیمای جمهوری اسلامی فیلم مستند انتخاباتی او را پخش نکرده است و او خود این فیلم را در شبکه‌های اجتماعی منتشر خواهد کرد.

در این باره باشگاه خبرنگاران به نقل یک منبع آگاه درباره عدم پخش فیلم انتخاباتی همتی نوشت: "همه برنامه تلویزیونی نامزدها که به صورت ضبطی است در کمیسیون بررسی تبلیغات نامزدها بازبینی می شود."

این منبع آگاه که نامش اعلام نشده افزود: «این کمیسیون ۵ عضو دارد و ریاست آن با وزیر کشور است: ۲ نماینده از وزارت کشور، نماینده دادستان، نماینده سازمان صداوسیما و یک عضو شورای نظارت بر صداوسیما اعضای ۵ نفره این شورا را تشکیل می دهند. نماینده شورای نگهبان هم ناظر بدون حق رای در این کمیسیون حضور دارد.»

براساس توضیح صداوسیما "طبق آیین نامه، فیلم مستند هر نامزد باید حداقل ۲۴ ساعت قبل از پخش به کمیسیون بررسی تبلیغات ارائه شود. فیلم آقای همتی هم در روز ۱۰ خرداد به کمیسیون تحویل داده شده بود. صبح روز بعد موارد اصلاحی به نماینده آقای همتی اعلام شد." 

این منبع آگاه با بیان اینکه "مستند اصلاحی هر نامزد حداقل باید ۳ ساعت قبل از پخش، مجدد به کمیسیون ارائه شود تا اعمال موارد اصلاحی بررسی شود."، گفت: «مستند اصلاح شده آقای همتی تنها ۲۰ دقیقه قبل از پخش به دست کمیسیون رسید که عملا پخش آن حتی بدون بررسی موارد اعمالی غیر ممکن بود.»