نمایندگان اقلیت‌های مذهبی در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در بیانیه‌ای مردم ایران را به مشارکت حداکثری در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ دعوت کردند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

سیدمحسن دهنوی در جلسه علنی امروز(چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی، بیانیه نمایندگان اقلیت‌های مذهبی در مجلس یازدهم برای مشارکت حداکثری مردم در انتخابات ۱۴۰۰ را قرائت کرد. متن این بیانیه به شرح ذیل است:

«انتخابات به عنوان مظهر اراده ملی یکی از عرصه‌هایی است که ملت شریف ایران طی ۴۳ سال گذشته آن را در زمره وظایف شرعی، ملی و انقلابی غفلت ناپذیر تلقی و با حضور هوشمندانه، پرشور و انتخابات آگاهانه خود همواره ابهت، عظمت، عزت و اقتدار میهن عزیزمان ایران را به رخ جهانیان کشیده است.

بدین وسیله ما نمایندگان پیروان ادیان الهی در مجلس شورای اسلامی از ملت شریف ایران و جوامع ادیان الهی خود دعوت می‌نماییم بی‌تردید با حضور متراکم، حداکثری و عمومی و در عین حال آگاهانه در پای صندوق‌های رأی در روز انتخابات ۲۸ خرداد ماه ۱۴۰۰ حماسه شگفتی‌ساز دیگری را در تاریخ بزرگ ایران عزیز خلق کرده و بار دیگر به دشمنان و بدخواهان ملت ایران و استقلال آن ثابت کند که وحدت ملی بالاترین ارزش‌ها است. بدین سان ملت بزرگ ایران می‌توانند با ارتقاء قدرت ملی خود نویدبخش تشکیل دولت معظم، مقتدر و درخور شأن شایستگی خویش باشد.»