ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه بعد از گذشت حدود سه ماه از واکسیناسیون خود اعلام کرد که واکسن «اسپوتنیک وی» علیه بیماری کرونا تزریق کرده است.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

پوتین روز چهارشنبه در گفت وگو با مردم روسیه که از چند شبکه تلویزیونی روسیه پخش می شد به این سوال که کدام واکسن را زده اید خاطرنشان کرد که واکسن اسپوتنیک وی زده است.

پوتین در بخش دیگری از سخنان خود گفت که دخترم نیز واکسن اسپوتنیک وی زده است.

وی افزود: یک روز عوارض خفیف داشت سپس این عوارض برطرف شد و حالش کاملا خوب است.  

پوتین اعلام کرد، نتایج تست وی پس از دریافت واکسن نشانگر سطح بالایی از مصونیت در برابر کرونا بوده است.

واکسن اسپوتنیک وی واکسن اصلی روسیه برای کرونا است که مهر ماه سال گذشته ثبت شد و به بیش از ۶۰ کشور جهان ارسال شده است و تولید آن در برخی کشورها ازجمله آغاز شده است.  

 پوتین با بیان اینکه تاکنون بیش از ۲۳ میلیون نفر در روسیه در برابر کرونا واکسینه شده اند،  تصریح کرد: در مساله واکسن زدن نباید به شایعات توجه داشت بلکه از سخنان متخصصان و کارشناسان پیروی کرد.

رئیس جمهوری روسیه این را نیز گفت که همچنان مخالف اجباری شدن واکسیناسیون کرونا است.

پوتین سپس به بیمار شدن برخی از نزدیکان خود ازجمله برخی مقامهای کشوری روسیه اشاره کرد و افزود که این افراد پس از گذراندن دوره بیماری بهبود یافته و به سر کار خود برگشته اند.

رئیس جمهوری روسیه شایعه بودن همه گیری کرونا را ادعای کذب و مضحک خواند و از مردم روسیه خواست تا به این شایعات و این ادعا که رهبران کشورها ممکن است در مساله همه گیری کرونا توطئه و زد و بند کرده باشند را باور نکنند.