معاون اول رئیس جمهور درباره عدم عذرخواهی عیسی کلانتری درخصوص حادثه واژگونی اتوبوس خبرنگاران و جان باختن دو خبرنگار گفت: هرگاه تخلفی صورت بگیرد و دستگاهی قصوری را انجام دهد، باید مسئولان ذیربط با شهامت عذرخواهی کنند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران در خصوص درخواست اهالی رسانه برای عذرخواهی عیسی کلانتری رئیس سازمان محیط زیست گفت: یک حادثه تلخ برای خبرنگاران رخ داد و کسانی در این حادثه آسیب دیدند و خبرنگارانی جان خود را از دست دادند این ضایعه دردناک را به خانواده آنها تسلیت می‌گویم و برای حادثه‌دیدگان آرزوی شفا عاجل داریم.

وی افزود: دستگاه‌ها برنامه‌های رسانه‌ای را اجرا می کنند و مرتبا از خبرنگاران برای بازدید دعوت می‌کنند که گاهی اتفاقات ناگواری رخ می‌دهد و دستگاه نباید از زیر بار مسئولیت شانه خالی کند، باید قبول کنند و ‌اقدام مناسب انجام بدهند و به موقع حضور داشته باشد و امکانات لازم و در حد توان دولت را مهیا کند تا اطمینان لازم حاصل شود.

معاون اول رئیس‌جمهور تصریح کرد: حتما کسانی که مسئول بودند باید پاسخ دهند و من از طرف جامعه خبرنگاری حتما این موضوع را پیگیری می‌کنم و از آقای کلانتری می‌خواهم که اقدامات لازم را انجام بدهد.

جهانگیری هم‌چنین در پاسخ به پرسشی درباره علت عدم عذرخواهی کلانتری در آن حادثه گفت: هرگاه تخلفی صورت بگیرد و دستگاهی قصوری را انجام دهد، باید مسئولان ذیربط با شهامت عذرخواهی کنند.

 وی در پاسخ به سوالی درباره اعتراض‌های کارکنان صنعت نفت نسبت به وضعیت حقوقی و دریافتی این بخش از زحمتکشان صنعت نفت کشور، تصریح کرد: به دلیل مصوبه‌ای که در گذشته و در قانون بودجه وجود داشت، محدودیت‌هایی برای وضعیت حقوقی کارکنان صنعت نفت ایجاد کرده بود، امروز به پیشنهاد وزیر نفت، رییس سازمان اداری و استخدامی کشور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور، دولت مصوبه‌ای به تصویب رساند که با رفع این محدودیت‌ها بخشی از دغدغه‌های کارکنان رسمی این بخش مرتفع خواهد شد و این مصوبه دولت از فردا اجرایی می‌شود.

معاون اول رئیس‌جمهور ادامه داد: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در چارچوب قانون مشکلات کارکنان قراردادی صنعت نفت را پیگیری می‌کند.