برنا/ عضو جامعه روحانیت مبارز گفت: نکته بعدی اینکه نباید در دولت توجهی به سهم خواهی استان ها یا جریان های سیاسی چه اصلاح طلب و چه اصولگرا بشود مگر اینکه آن اشخاصی که از این طریق معرفی می شوند شایستگی اداره کشور در بخش خود مثل نفت، جهاد و وزارت خارجه را داشته باشند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

حجت الاسلام احمد سالک، عضو جامعه روحانیت مبارز، در گفت و گو با برنا در خصوص کابینه رئیس جمهور منتخب اظهار کرد: آنچه که مهم است باید دولتی همسو، هم گرا، هماهنگ و بدون هیچگونه تنشی برای اداره کشور شکل بگیرد. باید وزرا از نیروهای انقلابی، حزب الهی و متدین و انسانهایی باشند که بتوانند آینده نگر بوده و قدرت کلان اداره کشور را در بخش های مختلف داشته باشند، انتخاب چنین افرادی مهم است.
 
او افزود: نکته بعدی اینکه نباید در دولت توجهی به سهم خواهی استان ها یا جریان های سیاسی چه اصلاح طلب و چه اصولگرا بشود مگر اینکه آن اشخاصی که از این طریق معرفی می شوند شایستگی اداره کشور در بخش خود مثل نفت، جهاد و وزارت خارجه را داشته باشند.

سالک گفت: باید بدانند که این دولتی که تشکیل می شود دولت کار و تدبیر و تدبیر است.  علیرغم حرف هایی که آقای رئیس جمهور می زنند که ما همه چیز را آماده کرده ایم برای دولت سیزدهم بله بیکاری و مشکلات را آماده کردند و گرانی را گذاشتند تا موقعی که وی روی صندلی نشست پخش شود. ولی این دولتی که بخواهد بیاید باید از این معضلات عبور کند، باید بتواند کسری بودجه آخر سال را حل کند. باید حقوق کارمندان را حل کند. معیشت مردم که خط قرمز آقای رئیسی هست باید حل شود. لذا کار بسیار سخت است و باید دولت قوی سرکار بیاید که بتواند این کارها را انجام دهد. 

نماینده پیشین مجلس در خصوص گزینه های مطرح برای کابینه رئیسی عنوان کرد: ممکن است نقطه نظرات و رایزنی در مسائل در جهت معرفی افراد به آقای رئیسی باشد و این اشکالی ندارد ولی انتخاب کابینه بسیار کار مهمی است. جایی که باید گزینش کلی و عملکرد آنها بررسی شود و سوابق، مدیریت و شایستگی آنها برای آن پست حساس بررسی شود. ممکن است خیلی ها پیشنهادهایی بدهند ولی تصمیم گیرنده شخص دیگری است. 

او درباره حضور زنان در کابینه حجت الاسلام رئیسی تصریح کرد: آقای رئیسی در جلسه ای که با کشاورزان و اتحادیه ها داشتند، برای اولین بار همسرشان را در آن جلسه آوردند و این نشان از کرامت گذاشتن برای قشر بانوان کشور است اما درباره حضور زنان در کابینه که به چه شکلی است در مورد آن اظهار نظری ندارم. 

سالک درباره نقش دولت سایه ادامه داد: من دولت سایه نمی دانم فقط این را می دانم که همه جریانات سیاسی و گروه ها مدام به آقای رئیسی پیام می دهند و تحت فشار قرار می دهند که سهمشان را در دولت آینده بگیرند.