فرمانده سابق نیروی دریایی اسرائیل، برایند اقدامات این رژیم در راه‌اندازی جنگ علیه کشتی‌های تجاری را شکست خورده توصیف کرد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ژنرال «الیعاز چنی ماروم» فرمانده سابق نیروی دریایی اسرائیل در یادداشتی که در شماره امروز یکشنبه روزنامه «یسرائیل هیوم» منتشر شد، تاکید کرد، جنگ دریایی علیه کشتی‌های تجاری برای اسرائیل زیان بخش بوده است.

این ژنرال ارتش اسرائیل با اشاره به گزارش شبکه تلویزیونی المیادین در رابطه با حمله به یک کشتی متعلق به اسرائیل در شمال اقیانوس هند، تاکید کرد این امر می‌تواند نگرانی‌ها را از شدت گرفتن چنین تقابلی افزایش دهد.

وی نیز با استناد به رسانه‌های غیر اسرائیلی ادعا می‌کند جنگ مذکور از دو سال پیش و در صحنه‌های مختلفی شروع شده است در حالی که اسرائیل با حمله به نفتکش‌های ایرانی حامل سوخت برای سوریه آغاز گر آن بود.

او تاکید دارد عملیاتی که ابتدا جنبه سری داشت به تدریج طی سال گذشته شکل علنی به خود گرفت.

بعد از آن هم شماری از کشتی‌های اسرائیلی و در مالکیت اشخاص اسرائیلی مورد هدف قرار گرفتند تا ناگهان ترابری دریایی اسرائیل در کانون یک تقابل قرار بگیرد.

او بر این باور است گرچه ویژگی شاخص جنگ میان جنگ‌ها ناشناس باقی ماندن عوامل و طرف‌های مجری آن است اما این اقدامات دریایی به حدی رسیدند که دیگر هیچ نفعی برای اسرائیل ندارند.

این ژنرال احتیاط ارتش اسرائیل تاکید می‌کند: هدف قرار گرفتن کشتی‌های تجاری نه تنها هیچ نفعی برای اسرائیل نداشت بلکه باعث شده است تا ترابری تجاری اسرائیل دچار مشکل شده و کشتی‌های در مالیکت اسرائیلی‌ها در سرتاسر جهان با چالش بزرگی مواجه شوند.

 این نظامی ارتش اسرائیل به سیاستگذاران اسرائیل توصیه کرد، بهتر است کمی بیاندیشند و در برنامه‌ریزی برای عملیات جنگ میان جنگ‌ها بیشتر فکر کنند تا اجازه داده نشود اوضاع برای اسرائیل بغرنج‌تر از این شود.