مهر/ فرمانده تیپ ۵۵ هوابرد نیروی زمینی ارتش گفت: تیپ ۵۵ هوابرد در تولید چترهای اتوماتیک و سقوط آزاد به خودکفایی کامل رسیده است.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

سرهنگ جابر آباد زردشتی فرمانده تیپ ۵۵ هوابرد نیروی زمینی ارتش، گفت: تیپ ۵۵ هوابرد شیراز با تقدیم شهدای بسیار زیادی در زمان هشت سال دفاع مقدس یکی از سردمداران جبهه‌های حق علیه باطل بود که بالغ بر ۸۶۰ بار جابجایی در مناطق عملیاتی را داشته و با سابقه درخشان در جنگ تحمیلی، نقش تاثیرگذاری در پیروزی‌های ارتش در عملیات‌ها را داشت.

وی تاکید کرد: هم اکنون نیز تیپ ۵۵ هوابرد شیراز یکی از آماده‌ترین، به‌روزترین و توانمندترین تیپ‌های نیروی زمینی ارتش است که برای هر ماموریتی در زمان و مکان‌های مختلف آمادگی کامل خود را اعلام می‌کند.

فرمانده تیپ ۵۵ هوابرد نزاجا درباره تولیدات چتر و تجهیزات پروازی در تیپ ۵۵ هوابرد تصریح کرد: تیپ ۵۵ هوابرد در تولید چترهای اتوماتیک و سقوط آزاد به خودکفایی کامل رسیده است و یکی از مهم‌ترین و استراتژیکی‌ترین فعالیت‌هایی که در این تیپ انجام می‌شود، تولید صفر تا صد چترهای اتوماتیک و سقوط آزاد است که با بهترین چترهای خارجی رقابت می‌کنند و از بسیاری از چترهای خارجی عملکرد بهتری دارند.

سرهنگ آباد زردشتی افزود: تولید چترهای اتوماتیک تی ۱۰ به تولید انبوه رسیدند و با توانمندی متخصصین در حال حاضر شروع به تولید چترهای تی ۱۱ مکعبی را در دستور کار خود قرار داد که قطعاً با آزمایش‌هایی که تا کنون انجام شد در آینده‌ی نزدیک خبرهای خوبی را در این حوزه و دستاورد جدید خواهیم شنید.

وی با اشاره به مسابقات اخیر سقوط آزاد نیروهای مسلح، اظهار داشت: در مسابقات اخیر سقوط آزاد که در سطح نیروهای مسلح برگزار شد شش نفر از منتخبین از کارکنان تیپ ۵۵ بودند که با چترهای تولید داخلی در مسابقه شرکت کردند و توانستند کیفیت تولیدات این تیپ را به رخ جهانیان بکشند.

فرمانده تیپ ۵۵ هوابرد نزاجا درباره دوره‌های آموزشی تیپ ۵۵ هوابرد گفت: از مهم‌ترین دوره‌های آموزشی در حال برگزاری در تیپ ۵۵ هوابرد؛ دوره‌های چتربازی است که به عنوان اولین دوره الزامی برای کارکنان تیپ ۵۵ هوابرد محسوب می‌شود. افزون بر آن دوره مربی‌گری چتربازی نیز مختص کارکنان با توان ذهنی، روحی و جسمی بالا بوده که پس از گذراندن تست‌های مختلف در آن شرکت می‌کنند. همچنین دوره سقوط آزاد نیز برای پرسنل نخبه و دوره خاص آمادها و بارریزهای هوایی که انحصارا توسط تیپ ۵۵ هوابرد و با کمک نیروی هوایی صورت می‌پذیرد از دیگر دوره‌های آموزشی مهم این تیپ می‌باشد.

سرهنگ آباد زردشتی درباره آموزش‌های چند مهارتی در تیپ ۵۵ هوابرد گفت: کلیه پرسنل تیپ ۵۵ هوابرد با هر رسته و جایگاهی آموزش‌های همگانی روش‌های استفاده از کلیه سلاح‌ها و ادوات جنگی را می‌گذرانند و تمامی پرسنل چترباز این تیپ نیز به ماشین‌های جنگی تخصص کامل دارند تا در عملیات‌های مختلف پس از فرود بتوانند ماموریت خود را به انجام برسانند.

وی با اشاره به آتش‌سوزی‌های اخیر در جنگل‌های استان فارس گفت: تیپ ۵۵ هوابرد در تمامی بلایای طبیعی و اتفاقات نابهنگام طبیعی در کنار مردم بوده و از هیچ کمکی در این راه دریغ نخواهد کرد، در روزها و هفته‌های گذشته ۲۰۰ نفر از کارکنان خدوم تیپ ۵۵ هوابرد در قالب گردان بلیات موفق به مهار آتش در کوه‌های دراک استان فارس شدند، سه گردان نیز به جنگل‌های ارسنجان اعزام شدند که آنان نیز با موفقیت آتش را مهار کردند.

فرمانده تیپ ۵۵ هوابرد نزاجا تاکید کرد: تیپ ۵۵ هوابرد یک یگان زنده و با روحیه در نیروی زمینی است که آماده هر ماموریت و کمکی به مردم عزیز ایران می‌باشد، به طوری که مردم استان فارس احساس نزدیکی و محبّت زیادی نسبت به سربازان و کارکنان تیپ ۵۵ هوابرد داشته و دارند، امیداواریم در آینده نیز به لطف خداوند متعال، بهتر از گذشته ادامه دهنده این راه پر افتخار باشیم.