فارس/ وزیر امور خارجه هند که در سفری چند ساعته در تهران حضور دارد عصر امروز با وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار کرد و به گفت‌وگو نشست.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

«سوبرامانیام جایشانکار» که در مسیر سفرش به مسکو توقفی چند ساعته در تهران دارد، عصر امروز (چهارشنبه) با حضور در محل وزارت امور خارجه با محمدجواد ظریف همتای ایرانی خود دیدار کرد و به گفت‌وگو نشست.
یک منبع مطلع هم در این باره به خبرنگار فارس گفت که وزیر خارجه هند در این سفر حامل پیام نخست‌وزیر هند برای رئیس جمهور منتخب ایران است و در دیدار با محمدجواد ظریف همتای ایرانی درباره مسائل دوجانبه و موضوعات منطقه‌ای هم بحث و تبادل نظر خواهد کرد.
در همین خصوص نیز «سید رسول موسوی» دستیار وزیر امور خارجه و مدیرکل آسیای جنوبی وزارت امور خارجه در توئیتی با اشاره به ورود وزیر خارجه هند به تهران نوشت: وزیر خارجه هند ملاقات خیلی مهمی در این دیدار کوتاه خواهد داشت. مطمئن هستم که این دیدار پایه‌ای اساسی برای روابط ایران و هند در دوران ریاست جمهوری آیت‌الله رئیسی خواهد بود.
«نارندرا مودی» نخست‌وزیر هند روز یکشنبه ۳۱ خرداد ماه در پیامی توئیتری به آیت‌الله رئیسی تبریک گفت و نوشت: «به عالیجناب ابراهیم رئیسی بابت انتخاب به‌ عنوان رئیس جمهور ایران تبریک می‌گویم. به‌ دنبال همکاری با ایشان در راستای تقویت بیش از پیش روابط گرم ایران و هند خواهم بود».
لازم به ذکر است رسانه‌های هندی امروز با اعلام سفر وزیر خارجه این کشور به تهران اعلام کردند که «سابرامانیام جایشانکار» وزیر امور خارجه هند امروز (چهارشنبه) به تهران سفر می‌کند تا در خصوص طیفی از موضوعات و به ویژه وضعیت امنیت افغانستان با «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی دیدار و گفت‌وگو کند.
شبکه خبری «WION» هند گزارش داد که تمرکز اصلی نشست جایشانکار و ظریف در تهران، اوضاع امنیتی افغانستان است.
وزیر خارجه هند پس از توقف چند ساعته برای نشست کمیسیون همکاری تجاری، اقتصادی، علمی، فناوری و فرهنگی روسیه و هند، عازم مسکو می‌شود.