نیروهای امنیتی ترکیه ۱۴ مظنون به عضویت در گروه تروریستی داعش را در این کشور دستگیر کردند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش گروه بین الل خبرگزاری تسنیم به نقل از روسیاالیوم، دولت ترکیه روز دوشنبه 14 مظنون به عضویت در گروه تروریستی داعش را دستگیر کردند.

بر اساس این گزارش نیروهای امنیتی ترکیه با انجام یک عملیات امنیتی همزمان در 8 استان این کشور موفق به دستگیری 14 مظنون به عضویت در داعش و ارائه کمک مالی به این گروه تروریستی شدند.

نیروهای امنیتی ترکیه در این عملیات مدارک و مستندات مختلفی که مرتبط با گروه تروریستی داعش است کشف کردند.

نیروهای امنیتی ترکیه چند روز قبل نیز عملیاتی را علیه عناصر مرتبط با داعش در آنکارا به انجام رساندند که در نتیجه آن 10 عنصر مظنون به این گروه تروریستی که اتباع خارجی هستند بازداشت شدند.

نیروهای امنیتی ترکیه طی دو سال اخیر عملیات‌های زیادی را برای دستگیری عناصر تروریستی از جمله داعش که در شهرهای مختلف این کشور اقامت دارند انجام داده اند که بیشترین این عملیات‌ها در آنکارا و استانبول انجام گرفته است.

پس از قدرت‌گیری گروه تروریستی داعش در عراق و سوریه کشورهای غربی ترکیه را متهم به استفاده ابزاری از داعش برای کنار زدن دولت سوریه می‌کردند که در این راستا ترکیه مرزهای خود را برای انتقال این عناصر به داخل سوریه باز گذاشته است و اجازه تردد را به آنها می‌دهد اما مقامات ترکیه با رد این اتهامات عنوان می‌کردند که خود علیه داعش عملیاتهای زیادی را انجام داده‌اند.