فارس/ نماینده عربستان سعودی نزد سازمان همکاری اسلامی تاکید کرد که عربستان از گروه طالبان و همه طرف‌های افغانستانی می‌خواهد برای حفظ امنیت و ثبات در همه خاک این کشور با یکدیگر همکاری کنند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش روسیا الیوم، «صالح بن حمد السحیبانی» نماینده دائمی عربستان سعودی در سازمان همکاری اسلامی طی نشست امروز این سازمان درباره افغانستان گفت: عربستان از جنبش طالبان و همه طرف‌های افغانستانی می‌خواهد برای حفظ امنیت و ثبات در همه خاک جمهوری افغانستان و حفظ جان‌ها و اموال همکاری کنند.

وی افزود: عربستان بر موضع استوار و تاریخی خود در حمایت از برقراری صلح و ثبات و ایجاد همبستگی و یکپارچگی صفوف در افغانستان تاکید می‌کند.

نماینده عربستان ادامه داد: عربستان از جامعه بین المللی می‌خواهد که برای حمایت از اقدامات فوری بشردوستانه در افغانستان دست به دست یکدیگر داده و فورا وارد عمل شوند و از تلاش‌ها برای توسعه، ثبات و بهبود اوضاع به نحوی که به دستیابی به امنیت و ثبات کمک کند، حمایت کنند.

از سوی دیگر، دبیرکل سازمان همکاری اسلامی نیز در این نشست تصریح کرد: بازگرداندن امنیت و برقراری صلح و ثبات در افغانستان مساله‌ای فوری است  تا وضعیت به حالت عادی برگردد و حقوق همه مردم افغانستان مصون بماند.

یوسف العثیمین گفت: ما کاملاً متقاعدیم که جامعه بین المللی، شورای امنیت، شرکا و نهادهای منطقه‌ای باید فوراً برای ارائه هر نوع پشتیبانی و مساعدت به منظور پایان دادن به خشونت و اطمینان از برقراری امنیت، نظم عمومی و ثبات در افغانستان تلاش کنند.

او در پایان تاکید کرد: جامعه بین المللی و سازمان همکاری اسلامی انتظار دارند که مقامات افغانستان برای ارتقای گفت‌وگوی همه جانبه بین همه اقشار جامعه، دستیابی به آشتی ملی و احترام به معاهدات و موافقت‌نامه‌های بین المللی تلاش کنند.