وزیر نفت ضمن دیدار با وزیر سابق نفت، نخستین دستور کار وزارت نفت را تأمین سوخت زمستانی اعلام کرد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

 امروز بیژن زنگنه وزیر سابق نفت در نشست مشترکی با جواد اوجی، وزیر جدید نفت، ضمن تحویل دادن دفتر کار وزیر، برای هرگونه همفکری و تبادل نظر اعلام آمادگی کرد.

زنگنه در این دیدار گفت: اطلاعاتی که بنده دارم، اطلاعات شخصی نیست، متعلق به کشور است و هر زمان شما بخواهید این اطلاعات را در اختیارتان قرار خواهم داد.

همچنین جواد اوجی، در دیدار با مدیران ارشد و کارکنان صنعت نفت در سالن شهید بهشتی وزارت نفت، ضمن قدردانی از حضور همه مدیران و دست‌اندرکاران مجموعه نفت، اظهار کرد: تأمین سوخت زمستانی و نیروگاه‌ها از جمله دغدغه‌های اصلی وزارت نفت است که از روز شنبه نشست‌هایی برای برون رفت از این مشکل برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: قرار است در آینده نشست‌هایی نیز با حضور علی‌اکبر محرابیان، وزیر نیرو برگزار و مسئله تأمین سوخت نیروگاه‌ها به‌صورت منظم و حساب شده حل و فصل شود.

وزیر نفت با اشاره به برگزاری نخستین نشست هیئت دولت، گفت: در این نشست همه وزیران عهدنامه‌ای را امضا کردند که بر اساس آن همگی ملزم و پایبند به انجام همه تعهدها و برنامه‌های کاری زیرمجموعه خود خواهند بود.

اوجی از صنعت نفت به‌عنوان خط مقدم جبهه اقتصادی یاد کرد و یادآور شد: دغدغه بیشتر نمایندگان مجلس شورای اسلامی تأمین بودجه مورد نیاز کشور از محل فروش نفت است که امیدوارم بتوانیم با تدابیر حساب شده به این موضوع جامعه عمل بپوشانیم.

وی تصریح کرد: خواهشم این است که پیام بنده را به همه دوستان، کارکنان و مدیران صنعت نفت برسانید، بیائیم همه با هم عهد ببندیم که با همه توان وارد این عرصه بشویم و با همت جهادی مشکلات را حل کنیم./ تسنیم