سریال زخم کاری با خودکشی بازیگر مهم خود وارد داستان تازه ای شد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

سریال زخم کاری به پایان خود نزدیک شده است. در قسمت جدید سریال زخم کاری اتفاقات عجیبی افتاده است. در سریال زخم کاری جواد عزتی و همسرش بازی می کنند. جواد عزتی و مه لقا باقری در سریال زخم کاری در نقشی مقابل هم قرار دارند. فیلم خودکشی بازیگر سریال زخم کاری را در ادامه ببینید:

عکس لو رفته از پشت صحنه سریال زخم کاری

رعنا آزادی ور و الهه حصاری در پشت صحنه سریال زخم کاری را در این عکس ببینید:

سریال زخم کاری

نکات جالب از سریال زخم کاری

سریال زخم کاری

ماجرا از این قرار است که ساترا در دوازده مورد با سازندگان سریال زخم کاری دچار اختلاف شد. به گفته مهدویان ده مورد از این اختلافات رفع شد اما دو مورد موجب توقیف این سریال شد. در نهایت بعد از رفع این دو مورد پخش قسمت جدید از سریال «زخم کاری» از دو شب پیش از سوی ساترا بلامانع تشخیص داده شده است. پلتفرم پخش کننده هم اعلام کرد، قسمت هفتم سریال «زخم کاری» روز سه شنبه منتشر می‌شود.

 صفحه رسمی سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر (ساترا) در توییتر اعلام کرد، «با توجه به اعمال اصلاحات قسمت هفتم سریال «زخم کاری» توسط پلتفرم، پخش آن از امشب دوشنبه ـ ۲۸ تیر ماه ـ بلامانع است.»

در پی این خبر، روابط عمومی سریال هم اعلام کرد، «پس از رفع مشکل پیش آمده که منجر به تاخیر در عدم پخش این سریال شد، سرانجام با تعامل و گفتگوی دو طرف قسمت جدید این سریال با پنج روز تاخیر قرار است روز سه شنبه ۲۹ تیر ۱۴۰۰ از فیلیمو منتشر شود. تیم سازنده سریال ضمن تشکر از سعه صدر مخاطبان و همراهی رسانه‌های دیداری و شنیداری امیدوار است با مساعدت و همراهی ساترا پخش این سریال در زمان مقرر تداوم داشته باشد.»

قسمت جدید سریال «زخم کاری» در روز جمعه ـ ۲۵ تیر ماه ـ پخش نشد. محمدحسین مهدویان، کارگردان سریال، اعتراض به سانسورهای اعلام شده از سوی سازمان زیرمجموعه صداوسیما ـ ساترا ـ را علت این تصمیم عنوان کرده بود. او گفته بود، «از ۱۲ مورد سانسور قسمت هفتم سریال زخم کاری که قسمت مهم و جذابی هم هست، ۱۰ موردش را انجام دادیم و در دو مورد دیگر به‌خاطر جلوگیری از آسیب جدی به داستان، تصمیم به تعدیل صحنه‌ها گرفتیم. با این حال ساز و کار سانسور ساترا دو موردی که تعدیل شد را نپذیرفت و بدون دلیلی قانع کننده اصرار به حذف کاملشان دارد.»

از دیگر سو، علی سعد، معاون کاربران و تنظیم‌گری اجتماعی ساترا اعلام کرده بود، «موارد اصلاحی از اواسط هفته به پلتفرم اعلام شده که زمان کافی برای انجام آنها در اختیار عوامل بوده است.» 

مناقشه بر سر عرضه قسمت جدید سریال «زخم کاری» تا روز شنبه و برگزاری جلسه مشترک میان نمایندگانی از تولیدکنندگان و ساترا ادامه داشت و در نهایت امروز ـ دوشنبه ـ ۲۸ تیر ماه از سوی سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر (ساترا) اعلام شده که پخش این سریال از امشب بلامانع است.

ماجرای توقیف قسمت هفتم سریال زخم کاری

سریال زخم کاری

واقعیت ماجرا این است که 4 ضلع با این توقیف و سانسورهای سریال زخم کاری مرتبط هستند:1- ساترا  2- محمد حسین مهدویان و گروه سازنده سریال  3- فیلیمو (سرمایه گذار و پلتفرم پخش کننده سریال)  4-مخاطب

ساترا به عنوان یک نهاد نوپا در حال تثبیت خود به عنوان مرجع مهم و اصلی حاکم بر فضای نمایش خانگی است، دارد قدرت نمایی می‌کند و می خواهد به همه نشان دهد هر چه هست باید از زیر دستان ما بیرون بیاید و برای به رخ کشیدن این مرجعیت و محوریت چه کسی بهتر از محمدحسین مهدویان و سریال او. مثلا اگر سریال کیانوش عیاری یا ... را توقیف یا سانسور کنند اتفاق چندان جدید یا خاصی نیست ولی اگر محصول محمد حسین مهدویان (بنابر سابقه فعالیت او) را دچار چالش سازند دیگر همه حساب کار دستشان می‌آید که ساترا چه قدرتی دارد. همه می فهمند که وقتی جلوی پخش سریال مهدویان را می گیرند و او هم نمی تواند با ریش سفیدی، نفوذ، عملکرد و ... مانع آن شود دیگر وای به حال بقیه که نه سوابق مهدویان را دارند نه قدرت و جایگاه او را. پس ساترا به خواسته و مقصودش رسیده است.