تسنیم/ شاهدان عینی حادثه فرودگاه کابل اظهارکردند که بیشتر مردم نه بر اثر حمله انتحاری، بلکه در شلیک مستقیم نظامیان آمریکایی جان خود را از دست دادند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

یکی از شبکه‌های اینترنتی افغانستان با افشای جزئیات حادثه فرودگاه کابل اعلام کرد که بیشتر جان‌باختگان این رویداد در نتیجه شلیک مستقیم نظامیان آمریکایی به قتل رسیدند.

یکی از شاهدان عینی که پس از حادثه فرودگاه  کابل در انتقال پیکر قربانیان کمک می‌کرد به این رسانه گفت که بیشتر این افراد نه در نتیجه حمله انتحاری داعش بلکه توسط شلیک مستقیم نظامیان آمریکایی کشته شدند.

وی افزود: برخی می‌گویند داعش این افراد را از پشت سر هدف قرار داده است، اما وقتی اجساد را بررسی می‌کردم دیدم که هرچه گلوله به مردم اصابت کرده از طرف بالا آمده و به سر، گردن و سینه مردم خورده بود و از این پایین‌تر گلوله‌ای اصابت نکرده بود.

این شاهد عینی ادامه داد: این نشان می‌دهد که مردم در هم فشرده بودند و دیگر جایی برای گلوله خوردن نبود و تمام شلیک‌ها توسط آمریکایی‌ها از بالا صورت گرفته است.

پیش از این نیز بی‌بی‌سی گزارش داده بود که بسیاری از اجساد قربانیان این حمله «به کانال فاضلاب شهری که در کنار محل انفجار بود انداخته شدند».