ایسنا/ سفارت ایران در اسپانیا نسبت به انجام برخی کلاهبرداری ها از ایرانیان مقیم این کشور هشدار داد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

در اطلاعیه سفارت ایران در مادرید در این ارتباط نوشته شده است: «به اطلاع ایرانیان عزیز مقیم اسپانیا می رساند بر اساس گزارش های دریافتی از سوی تعدادی از هموطنان، به تازگی برخی از افراد کلاهبردار با بهانه هایی همچون مساعدت در تسهیلات انتقال پول، گرفتن اقامت اسپانیا، انجام وکالت و … و با استفاده از ترفندها و شگردهای متفاوت از جمله ادعای کذب ارتباط و تعامل خود با سفارت و اعضاء آن و یا اعلام این که فعالیت ها و اقدامات آنان مورد حمایت سفارت می باشد! اقدام به فریب و کلاهبرداری از دیگر هموطنان می نمایند.

 بدین وسیله اعلام می نماید که ارتباطات و تعاملات این سفارت و اعضای آن با جامعه ایرانیان مقیم به صورت مستقیم، شفاف و بدون هر گونه واسطه بوده و صرفاً در چارچوب وظایف قانونی و مقررات و دستورالعمل های اداری صورت می گیرد و هر گونه اظهار نظر افراد در این ارتباط دروغ و فریبکاری محض بوده و هیچ گونه مبنا و اعتباری ندارد.

بر این اساس، مجدانه از هموطنان عزیز درخواست می گردد به هیچ وجه تحت تأثیر گفته های نادرست و فریبکارانه این افراد که هدفی جز کلاهبرداری و سوء استفاده ندارند، قرار نگرفته و در دام آنان گرفتار نشوند.

از هموطنان گرامی درخواست می‌ گردد هر گونه گزارشی در این خصوص را به این سفارت اطلاع رسانی نمایند.»