وزیر امور خارجه عربستان سعودی در نشست وزیران خارجه چهار کشور عربی در مقر اتحادیه عرب در قاهره با تکرار ادعا‌های واهی و بی اساس چند سال گذشته خواستار بازرسی سریع از سایت‌های هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران شد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به نقل ایرنا، خبرگزاری سعودی «واس» امروز (پنجشنبه) نوشت که «فیصل بن فرهان» وزیر امور خارجه عربستان در قاهره ریاست کمیته چهارگانه وزیران خارجه عرب در ارتباط با تحولات ایران را برعهده داشت.

وزیر امور خارجه عربستان در این نشست که در حاشیه پانزدهمین جلسه شورای اتحادیه کشور‌های عربی در سطح وزیران در مقر اتحادیه عرب در قاهره برگزار شد.با همتایان عرب خود در باره تحولات ایران و راهکار‌های رسیدگی به آنچه که آن‌ها «مداخلات ایران در امور داخلی کشور‌های عربی» نامیدند، گفتگو کرد.

شرکت کنندگان در این نشست با تکرار ادعا‌ها و اتهام‌های واهی خود علیه جمهوری اسلامی ایران، تهران را به دخالت در امور منطقه، کمک مالی به نیرو‌های مردمی یمن و به گفته آنان گروه‌های افراطی متهم کردند.

وزیر امور خارجه عربستان که کشورش مهد راه اندازی و منبع اصلی پشتیبانی مادی و معنوی از گروه‌های تروریستی تکفیری نظیر القاعده و داعش است در این نشست برنامه هسته‌ای ایران را تهدیدکننده صلح و امنیت منطقه دانست و خواستار بازرسی همه جانبه از سایت‌های هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران شد.

به نوشته خبرگزاری واس، وزیران عرب حاضر در این نشست مهمترین‌ترین تحولات مربوط به برنامه هسته‌ای ایران و اهمیت اعمال روش‌های لازم برای بازرسی فوری و همه جانبه از سایت‌های هسته‌ای ایران را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

در نشست کمیته چهار جانبه اتحادیه عرب، «احمد ابوالغیظ» دبیرکل این اتحادیه، وزیران امور خارجه مصر، بحرین، امارات و سعودی شرکت داشتند.

عربستان، کشوری که متهم اصلی منازعات جاری در منطقه و حامی گروه‌های تروریستی است، همواره در ادامه سیاست‌های ضد ایرانی سعودی ها، مدعی دخالت ایران در امور داخلی کشور‌های منطقه می‌شود.