تسنیم/ رئیس مجلس شورای اسلامی بر لزوم بهره گیری از ظرفیت بندر ویژه اقتصادی امیرآباد بهشهر برای توسعه مبادلات تجاری اوراسیا تاکید کرد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

محمدباقر قالیباف با سفر به مازندران در بازدید از بندر ویژه اقتصادی امیرآباد بهشهر، صبح امروز با اشاره به انتخاب این بندر بعنوان دروازه ورود ایران به اتحادیه اوراسیا خاطرنشان کرد: با بهره گیری از ظرفیت بندر امیرآباد حجم مبادلات اقتصادی ایران با کشورهای ساحلی خزر افزایش می یابد.

رئیس قوه مقننه با تاکید بر اهمیت مناسبات اقتصادی در رویکرد مجلس شورای اسلامی افزود: مجلس از قابلیت های مهم اقتصادی کشور در حل چالش های این عرصه استفاده خواهد کرد.

قالیباف با اظهار خرسندی از حجم سرمایه گذاری انجام شده در بندر ویژه اقتصادی امیرآباد بهشهر بر لزوم افزایش ظرفیت بندری و اسکله های تخلیه و انبارهای ذخیره سازی کالا در این واحد اقتصادی  تاکید کرد.

وی همچنین با اشاره به اهمیت کاهش بوروکراسی اداری در روند مبادلات تجاری خواستار کاهش زمان تخلیه و بارگیری کالا و نیز حل مشکلات ترانزیتی در بنادر کشور شد.

قالیباف بنادر را گلوگاههای اقتصادی کشور دانست و گفت: حل مشکلات بنادر و مراکز بزرگ اقتصادی نیازمند عزم ملی و انقلابی است.

در این بازدید محمدعلی سعیدی پور مدیرعامل بندر ویژه اقتصادی امیرآباد بهشهر با اشاره به افزایش 100هزار هکتاری محدوده این بندر و سرمایه گذاری برای ساخت اسکله های رورو و انبارهای ذخیره کالا گزارشی از روند عملیات تخلیه و بارگیری کالا در این بندررا ارائه کرد.